Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 23:09:01

Попри зростання захворюваності на ковід, карантинні заходи в Чернігові можуть скоригувати – як неефективні

21.04.2021   11:31Агенцiя

За останній тиждень до «червоної зони» за рівнем епідемічної небезпеки по COVID-19 увійшла ще Полтавщина, тепер з таким епідемічним статусом в Україні 12 областей.

Разом з тим, за інформацією, оголошеною публічно  керівником МОЗ, є підстави для обережного оптимізму, оскільки за останні дні ріст захворюваності трохи зменшився. Але в абсолютних цифрах захворюваність все ще висока. Про це повідомила на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.

- У Чернігові по тижневих показниках ми теж, хочеться сподіватися, що вийшли на плато, показники дещо стабілізуються. Але, на жаль, за двома ключовими показниками - за коефіцієнтом виявлення хворих і рівнем госпіталізації - ми ще перевищуємо граничні цифри. А по рівню госпіталізації Чернігів взагалі попереду всієї України [зараз 380 госпіталізованих, і весь їх було 326 і більше, а 19 квітня – аж 399]. І ці показники знижуються дуже-дуже потроху. Якщо темпи не прискоряться – ми в червоній зоні пробудемо ще чимало, - Ольга Малець.

Співвідношення виписки/поступлення поки що на користь останнього.

Важкість випадків, з якими люди потрапляють у стаціонар, підвищилася.

Кількість померлих від ковіду в закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради за минулий тиждень - 25 і за позаминулий – 19. Це рівні летальності, які перевищують усі що були за попередні тижні. В основному це люди віком 60+, але 12% - вже люди віку 44-50 років, і це теж має сильно тривожити, зазначила заступниця начальника медичного управління.

За цей період захворіло на ковід у місті 40 дітей, і це також більше ніж було будь-коли раніше, додала вона.

- Це значить, що люди досі не ставляться так як належить до дотримання карантинних норм. Колективна свідомість у нас не працює. Відсоток людей, які реагують і бережуться – 15-20. Всі заходи марні, якщо суспільство не ставиться до них свідомо. У продуктових супермаркетах і багатьох інших місцях досі скупчення людей і багато хто без масок або не надіває їх на рот і ніс, немає контролю за цим. Якщо ті заходи, які ми оголосили, не виконуються і не приносять жодного результату, то для кого вони потрібні? – прокоментував озвучені цифри чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Ситуація з ковідом, на переконання міського голови,  навіть гірша ніж нам показує статистика. Справжня кількість хворих, яким би було потрібно лікування в стаціонарі, може бути набагато більша. Але на межі 400 госпіталізованих, коли є навала чергових хворих з серйозними симптомами, їх зі стаціонару почали швидше виписувати. Тобто після зняття гострого стану, а не після повного одужання і ще пари днів про всяк випадок.

- Інакше в нас би було півтори тисячі госпіталізованих і ми з такою кількістю би просто не впоралися, - міський голова.

Разом з тим, роблячи висновок зі звіту керівника управління, він підкреслив: відверто треба казати, що реальних результатів карантинні заходи в умовах низької свідомості наших громадян не досягають. Тобто гаситься якийсь невеликий процент випадків, але через невідповідальне ставлення людей до застережень - недостатній. А в цей час малий бізнес несе збитки, багато людей не працюють і знаходяться в дуже важкій економічній ситуації.

Це значить, що потрібен аудит ефективності запроваджених карантинних заходів. Якщо вони неефективні  (а статистика підказує саме це), то їх навіть при такому високому рівні захворюваності треба переглядати.  

Міський голова дав з цього приводу кілька доручень. У тому числі – ще раз порадитися з керівниками міських лікарень щодо оптимальності та ефективності заходів та комісійно, за участю всіх відповідальних служб, визначитися з подальшими рішеннями щодо карантину.

- У нас будуть пасхальні і травневі свята. За логікою, треба протримати карантин до 10 травня. Але за реальним ефектом – я хочу почути вашу думку про те, що робити, - наголосив він.

Провести цю роботу міський голова доручив у період до вівторка.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини