Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 00:54:32

Ніна Лемеш відвідала навчальні заклади для дітей з особливими освітніми потребами Прилуччини

09.04.2021   10:57Агенцiя

Під час візиту керівниця завітала та ознайомилася із роботою та матеріально-технічною базою низки комунальних закладів освіти обласної ради, які опікуються дітьми з особливими потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку, та покликані сприяти їх інтеграції в суспільство шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень.

Разом із Ніною Лемеш в навчальних закладах побували радник першого заступника голови обласної ради Олександра Шелкова та заступник начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович.

Розпочався візит із відвідування Удайцівського навчально-реабілітаційного центру та зустрічі з його педагогічним та учнівським колективами. У 2020-2021 навчальному році в цьому спеціальному загальноосвітньому закладі функціонує 10 класів, в яких здобуває освіту 71 учень із особливими освітніми потребами, серед яких 27 вихованців із інвалідністю, 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 36 дітей, сім’ї яких знаходяться у складних життєвих обставинах. Педагогічний, медичний супровід та обслуговування вихованців закладу здійснюють 79 працівників.

Як зазначалося, пріоритетом у діяльності закладу є поєднання процесу навчання дітей з проведенням корекційно-розвиткової роботи та наданням реабілітаційних послуг. Для цього в Удайцівському НРЦ функціонує клас соціально-побутового орієнтування, бібліотека, спортивний зал, кабінет психолога, логопеда, соціального педагога, кімната релаксації, 3 майстерні, їдальня, теплиця, 2 ізолятори та фізіотерапевтичний кабінет.

Завітала цього дня Ніна Лемеш і до Прилуцької спеціальної школи. В цьому закладі здобувають початкову та базову загальну середню освіту діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені стійкими інтелектуальними порушеннями.

Наразі тут функціонує 9 класів, а учнівський контингент складає 100 учнів із порушеннями інтелектуального розвитку, з яких 53 дитини з інвалідністю.

Освітній процес у школі побудований на основі корекційно-розвивальних завдань так, щоб забезпечити корекцію і компенсацію психофізичних порушень дітей та сприяти формуванню життєвої компетентності учнів. Шляхом індивідуального та диференційованого підходів фахівці школи забезпечують корекцію порушень розвитку, засвоєння освітньої програми, розвиток здібностей та подальшу соціалізацію учнів.

Вихованці закладу є активними учасниками різноманітних творчих конкурсів та мистецьких фестивалів, здобули чимало нагород у спортивних чемпіонатах, всеукраїнських та обласних спартакіадах. Педагогічні працівники Прилуцької спеціальної школи діляться авторськими розробками уроків, беруть участь в науково-методичних та практичних семінарах.

На завершення робочої поїздки Ніна Лемеш завітала до Прилуцького навчально-реабілітаційного центру, де перебувають і навчаються діти дошкільного та молодшого шкільного віку.

У поточному навчальному році в НРЦ функціонує 5 початкових класів та 9 виховних груп, а дитячий контингент складає 65 дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, з них 51 дитина з інвалідністю. Навчальний процес в закладі забезпечує 45 педагогічних працівників, які постійно працюють над поліпшенням освітньо-виховного, корекційного процесу, діляться власними творчими доробками на шпальтах педагогічної преси.

Окрім предметних кабінетів, ігрових комплексів для дітей дошкільного віку, є медична частина, оснащена відповідним медичним обладнанням, де здійснюється медичний супровід та медична реабілітація вихованців відповідно до індивідуальної програми реабілітації та призначень лікаря-педіатра та лікаря-невролога НРЦ.

Перебуваючи у закладах освіти, знайомлячись із специфікою їх діяльності щодо проведення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень, Ніна Лемеш мала змогу також обговорити із керівництвом та колективами нагальні проблеми.

Перший заступник голови обласної ради відзначила зусилля педагогічних працівників та медичних фахівців НРЦ та спеціальної школи і зазначила, що справедливий доступ і створення оптимальних умов для здобуття якісної освіти, соціалізації та інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у суспільство є важливим питанням, над яким потрібно спільно працювати і освітянам, і органам влади.

Варто відзначити, що до всіх закладів освіти Ніна Лемеш завітала не з порожніми руками. Як перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області вона передала вихованцям навчально-реабілітаційних центрів та спеціальної школи Прилуччини пам’ятні подарунки від регіонального осередку НОК.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини