Cтартує проєкт "Поліцейський - учасник освітнього процесу"
Сьогодні начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський презентував голові Чернігівської ОДА Анні Коваленко та освітянам регіону проєкт «Поліцейський - учасник освітнього процесу».

З огляду на карантинні обмеження, захід відбувся в режимі онлайн. До відеоселекторної наради були запрошені поліцейські та представники освітніх установ міст Чернігів, Ніжин та Прилуки.
«Поліція провела ґрунтовний аналіз криміногенної ситуації і дійшла невтішних висновків: школярі часто вчиняють правопорушення або самі стають жертвами злочинів. Щоб змінити цю негативну тенденцію, за ініціативи Голови Нацполіції України впроваджується проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу», — зауважив Володимир Нідзельський.
Мета: налагодження взаємодії між освітянами, учнями, батьками та поліцейськими.
Практичний етап реалізації проєкту почнеться вже у вересні, тобто зі стартом нового навчального року. Він охопить десять шкіл Чернігова, три у Прилуках та дві в Ніжині. З часом кількість навчальних закладів буде лише зростати.
Учасники проєкту: поліція (ювенальна превенція та, за необхідності, інші правоохоронні підрозділи), учні та їх батьки, адміністрація навчального закладу, управління освіти, відділи соціального захисту прав дітей, сім‘ї та молоді.
Унікальність проєкту в тому, що за кожним навчальним закладом буде закріплено ювенального поліцейського. Він працюватиме безпосередньо у школі. Ці спеціалісти здебільшого мають педагогічну та психологічну освіту і знають, як спілкуватися з учасниками освітнього процесу.
На ювенальних поліцейських покладаються заходи із забезпечення безпеки дітей та впровадження інноваційних методів превентивної роботи в учнівському середовищі. Зокрема, поліцейські будуть протидіяти поширенню булінгу, навчати підростаюче покоління основам кібербезпеки, правилам поводження в суспільстві, розповідатимуть про адміністративну та кримінальну відповідальність тощо.
«Ми всіляко підтримуємо вашу ініціативу, — сказала голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко. — Зі свого боку хочу повідомити, що у нас діє проєкт наставництва: ми організовуємо зустрічі наставників та дітей, які потрапили в складні життєві ситуації. Поліцейські стануть гарним прикладом для наставництва. Думаю, що ми можемо синхронізувати свої дії в реалізації цих двох проектів».
Очікувані результати впровадження проєкту «Поліцейський — учасник освітнього проекту»:
- Сформоване безпечне середовище та навички безпечної поведінки дітей;
- Удосконалені перспективні напрями превентивної роботи з дітьми;
- Зменшення випадків булінгу;
- Підвищення ефективності попередження злочинності в дитячому середовищі та суїцидів;
- Удосконалення спільної профілактичної роботи органів поліції та освіти;
- Молодь має розуміти, що поліцейський — це друг, а не представник карального органу, тож в рамках проєкту має зрости авторитет правоохоронців.
Зауважимо, що один з пріоритетів Національної поліції в 2021 році — розвиток інституту ювенальної превенції, а відтак всебічна підтримка підростаючого покоління. З огляду на це, на Чернігівщині також реалізується проєкт «Моя майбутня професія — поліцейський».
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.