Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 04:34:15

Обговорення ескізного проєкту "Реконструкція скверу ім. Попудренка в м. Чернігів". ВІДЕО

29.03.2021   14:58Агенцiя

На розгляд громадськості виноситься ескізний проєкт «Реконструкція скверу ім. Попудренка в м. Чернігів».

Сквер ім. Попудренка примикає до основного пішохідного маршруту міста, який починається від Катерининської церкви, проходить через Красну площу та переходить у проспект Миру. Зазначена локація користується неабияким попитом серед містян та гостей міста і входить до найпоширеніших туристичних маршрутів.

В умовах сьогодення благоустрій скверу виглядає візуально бідним і застарілим, а його загальний вигляд не відповідає сучасним критеріям організації громадського простору. Сквер потребує оновлення з урахуванням сучасних тенденцій дизайну міського середовища та якісного функціонального зонування.

У сучасному світі існує тенденція, яка спрямована на створення та благоустрій громадського простору, тому багато проїзних вулиць і площ стали пішохідними. Як приклад - Трафальгарська площа у Лондоні, площа Республіки у Парижі тощо. Чернігів має всі ресурси стати сучасним комфортним європейським містом. Міська сучасна урбаністика – це надання більш пріоритетного значення пішоходам та якісному озелененню, аніж автотранспорту.

Проєктні рішення передбачають перекриття руху автотранспорту по вул. Магістратській (у частині, що межує зі сквером) для формування нової пішохідної алеї. Завдяки цьому рішенню громадський простір стає більш відкритим, а також об’єднуються будівлі Чернігівської міської ради і Чернігівського обласного молодіжного центру (кінотеатру) зі сквером. У Чернігівському обласному молодіжному центрі планується створення вільного освітнього та просвітницького молодіжного простору, що дозволить самому скверу бути місцем “open-space” для молоді.

Зі сторони вул. Кирпоноса, запроєктовано автомобільну стоянку, що розрахована на 25 автомобілів і призначена для обслуговування відвідувачів скверу. Крім того, для користувачів екологічного транспорту на території скверу передбачено розміщення велосипедних парковок.

Громадсько-ділова зона території навколо скверу диктує характер функціонального зонування самої рекреації. Подібне оточення не припускає розміщення поблизу активних зон, проведення дозвілля на яких спричиняє високий рівень шуму. Навколишня забудова та пам’ятки історії, що знаходяться на ділянці проєктування, сприяють утворенню простору для відпочинку, спілкуванню з друзями та близькими, а також є буферною зоною для проведення свят та інших заходів.

Центральну алею скверу планується розширити та підкреслити групами струменів пішохідного фонтану, який буде представлено у вигляді лабіринту зі струменів води.

Передбачено облаштування газонів у формі витягнутих прямокутників. Горизонтальні лінії озеленення візуально продовжуються завдяки застосуванню у покритті доріжок граніту відмінного за розміром від іншого покриття. Всю ділянку скверу пронизують горизонтальні смуги граніту та зелені, що створюють лаконічний та стриманий образ рекреації, який підкреслено архітектурою оточуючих адміністративних будівель.

Проєктом запропоновано оновлення зовнішнього вигляду монументу братської могили 24-х радянських воїнів: облицювання пам’ятки металевими панелями з перфорованими іменами загиблих воїнів. У вечірній час передбачається підсвічування перфорованих написів. Напроти будівлі Чернігівської обласної державної адміністрації відведено зону для розміщення монументу пам’яті загиблим Героям Небесної Сотні.

Висловте свою думку онлайн (дорадче голосування).

На даний час сквер ім. Попудренка характеризується наявністю великої кількості дерев та інших зелених насаджень, частина яких досягли вікової межі, як наслідок – існує потреба у проведенні заходів з реконструкції. З метою забезпечення естетичної привабливості скверу проєктом планується висадка 128 дерев (граби, платани, сакури), а також майже 4000 декоративних кущів та багаторічних трав різних видів. Зазначені заходи з озеленення дозволять гармонійно поєднати зелені насадження із архітектурними композиціями скверу.
Покриття доріжок скверу планується виконати смугами граніту двох типів розмірів для підкреслення геометричного планування ділянки.
Запропонований варіант реконструкції скверу надає можливість для відпочинку як для громадян, котрі надають перевагу активному проведенню часу, так і тим відвідувачам, які полюбляють проводити вільний час у затишку на природі.

Пішохідний фонтан, який пропонується розташувати у сквері – це не лише візуальний елемент системи благоустрою скверу. Волога створює комфортний мікроклімат на головній алеї скверу, що в свою чергу дає необхідну прохолоду у центрі міста. Поєднання вологи фонтану та затінку високих дерев надасть можливість створити комфортне місце для відпочинку громади у літню спеку.

Одним з головних елементів проєкту, який робить його помітним і яскравим, є великі урбаністичні гойдалки «без вікових обмежень», котрі користуватимуться попитом не лише у дітей, але й серед дорослих. Даний елемент благоустрою сприятиме позитивному настрою відвідувачів скверу та поліпшуватиме його популярність серед мешканців міста та туристів.

Основна ідея проєкту реконструкції - відновлення суспільної функції простору в центральній громадсько-діловій частині міста, створення насиченого простору, що сприяє розміреному спогляданню. Проєктні рішення націлені на розкриття скверу з усіх боків для прийняття потоків людей, які проходять крізь «зелений коридор» центру міста. Оновлений сквер має стати центром громадського життя мешканців Чернігова та точкою тяжіння для туристів.

Чинним законодавством України передбачається проведення громадських обговорень щодо проєктів містобудівної документації, які заплановані до реалізації. Враховуючи те, що на даний час в Україні триває пандемія коронавірусу Covid-19, прийнято рішення провести голосування у режимі онлайн. Будь-які зауваження та пропозиції  просимо надсилати поштою за адресою:14000, м Чернігів, вул. Реміснича, 19 або на e-mail gkh@chernigiv-rada.gov.ua з позначкою «Сквер Попудренка, пропозиції та зауваження».

Термін розгляду пропозицій – до 1 травня 2021 року.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами 16:47

Поліцейські Корюківського та Чернігівського районів із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в покинутих будівлях два схрони вибухонебезпечних предметів, облаштовані російськими окупантами.

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району 16:44

Поліцейські дізналися, що у селі чимало дітей. Частина з них з родин, які були змушені переїхати через бойові дії.

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади 16:38

Жителі Іванівської територіальної громади — однієї з найбільш постраждалих внаслідок навали російських військ — отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня 16:33

У Чернігівській області 29 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії 16:29

30 червня Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів чергове засідання виконавчого комітету.

АНОНСИ ПОДІЙ