Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 березня, 06:26:19

Розпилений з літака гербіцид знищив на Чернігівщині 400 га озимини і городи

22.10.2012   19:10

Гербіцид, яким у Менському районі Чернігівщини із літака обробляли кукурудзяне поле, знищив майже 400 га посівів озимої пшениці сусіднього господарства і городи мешканців села Волосківці.

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомив директор постраждалого СТОВ "Олстас-льон" Станіслав Котенко.

"Авіахімроботи проводилися без погодження із санстанцією і попередження місцевого населення та сусідніх господарств. У результаті постраждало моє поле, фермерські посіви і городи місцевого населення", - сказав Котенко.

За його словами, оброблюване з літака кукурудзяне поле ТОВ "Праця Стольне" від пшеничного відділяє не більше 30 метрів. А хмара гербіциду, що використовувався, може летіти на 3-4 км. Зрозуміло, що в цій ситуації дозволу на обробіток кукурудзи ніхто б не дав. Збитки, завдані постраждалому господарству, обчислюються мільйонами гривень.

Майже 400-гектарне поле озимої пшениці СТОВ "Олстас-льон" пожовкло. Постраждале товариство звернулося до природоохоронної прокуратури, облдержадміністрації, обласної СЕС, Державної інспекції захисту рослин Чернігівської області, інших структури. На місці події днями працювала районна комісія, проте її висновків наразі немає.

У понеділок на поле виїжджали науковці з Чернігова та Києва, представники управління агропромислового розвитку Чернігівської ОДА. Вони пересвідчилися в масштабах завданої шкоди і теж готуватимуть свій висновок.

За словами Котенка, представники ТОВ "Праця Стольне" (належить одному з київських банків), своєї провини не визнають. Пілот, який обробляв поля, пояснює наслідки своєї роботи летючістю гербіциду, про яку всі знають.


http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rozpileniy_z_litaka_gerbitsid_znishchiv_na_chernigivshchini_400_ga_ozimini_i_gorodi_1764998

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини