Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 10:13:34

Чернігівщина стала пілотною для втілення урядового проєкту Канади із залучення інвестицій

18.03.2021   10:53Агенцiя

Чернігівська область стала пілотним регіоном для впровадження ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні», що підтримується Урядом Канади та реалізується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Фахівці проєкту досліджуватимуть спроможність громад щодо залучення інвестицій. Також вони отримають технічну допомогу для підготовки власних проєктів розвитку та програм.

Наразі обрано десять передпілотних громад. Учора, 16 березня, їх представники, радники Проєкту, спеціалісти Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації взяли участь в онлайн-нараді, яка пройшла під головуванням першої заступниці голови обласної державної адміністрації Олени Бойко.

— Процес децентралізації триває давно, але досі перед громадами стоїть ряд важливих питань. Одне з ключових — визначення власних пріоритетних напрямків розвитку. Тож допомога фахівців Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» є дуже актуальною. Вона дасть можливість громадам конкурувати за державний ресурс, — зауважила Олена Бойко та додала: —  спільна робота з Проєктом розпочалася у липні минулого року, а у січні цьогоріч відбулося підписання Меморандуму про співпрацю. Ефективна співпраця з місцевими радами всіх рівнів та діяльність, спрямована на підвищення спроможності місцевого самоврядування є одним з пріоритетів діяльності голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко по розвитку регіону. Хочу підкреслити, саме формування інвестиційних проєктів для різних джерел фінансування та розвиток місцевих громад є необхідною умовою успішного розвитку області та зростання її інвестиційної привабливості.

Керівник ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів» Юрій Третяк пояснив, що спочатку буде проведено дослідження потреб та потенціалів громад-учасниць, згодом — визначені концепції розвитку функціональних типів територій, відповідно до їх переліку у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки (прикордонні та природоохоронні території, сільські території у несприятливих умовах та інші). Також громади отримають технічну допомогу щодо залучення приватних інвестицій та реалізації власних проєктів. Таким чином, експерти допомагатимуть виявляти інвестиційні потреби ОТГ, готувати проєкти та втілювати їх.

Кінцевою метою ініціативи є розроблення методики та моделей розвитку різних типів територій для всієї країни, базуючись на результатах співпраці з громадами-учасницями пілотного проєкту на Чернігівщині.

Таким чином, участь у пілотному проєкті дасть можливість громадам професійніше готувати власні програми розвитку, які сприятимуть зростанню рівня соціально-економічного розвитку області.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині державні інспектори ветмедицини проводять активну роботу у зоні спалаху АЧС

На Чернігівщині державні інспектори ветмедицини проводять активну роботу у зоні спалаху АЧС 09:56

Після виявлення вірусу африканської чуми свиней у пробах, взятих від дикого кабана, впольованого у мисливських угіддях ТОВ «Добрянкаінвестліс» МУ Олександрівського лісництва, що в Ріпкинській громаді Чернігівського району, спеціалісти державних установ ветмедицини розпочали активну роботу щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації вогнища АЧС.

До кінця січня на Чернігівщині очікується сніг та ожеледиця

До кінця січня на Чернігівщині очікується сніг та ожеледиця 08:29

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає водіїв про погіршення погодних умов, що вплине на обстановку на автодорогах.

Станом на 28 січня в Україні зафіксовано 34408 новий випадок COVID-19

Станом на 28 січня в Україні зафіксовано 34408 новий випадок COVID-19 08:27

34 408 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 5 341 дітей та 808 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:45

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 27 січня по 8:00 28 січня 2022 року

28 січня - який день, свято та прикмети

28 січня - який день, свято та прикмети 07:43

28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних, День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни та Міжнародний день конструктора Lego.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини