Проблема переробки сміття: велике починається з малого
Доки в Україні на звалищах і полігонах накопичуються мільйони тонн відходів, забруднюючи землю, повітря і воду, в країнах Євросоюзу сміття успішно переробляють на природний газ, тверде паливо, добрива, виробляють із нього будматеріали, папір, меблі, господарчі та інші товари і отримують не лише величезні доходи, але й чисту екологію довколишнього середовища...

А як вирішити цю проблему на Чернігівщині? З чого почати? Ці та інші екологічні питання були розглянуті сьогодні під час зустрічі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш із активістом боротьби за чисте довкілля, керівником громадської організації «Еко місто» Сергієм Безбородьком.
Як було наголошено, минулого року у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program ГО "Еко місто" обладнала першу в Чернігові освітню станцію сортування. На площі 42 квадратних метри розміщено контейнери для роздільного збору більше ніж 20 видів вторинної сировини, зокрема і відпрацьованих батарейок. А наприкінці 2020 року ГО "Еко Місто" та Національний університет "Чернігівська політехніка" підписали угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив. Очолювана Сергієм Безбородьком екологічна організація отримала у користування на безоплатній основі майстерні та прилеглу територію одного з кампусів цього навчального закладу.
Проте, мова поки що йде лише про відсортування відходів, а ось щодо переробки, то їх треба відправляти в інші регіони. І все ж, як було зазначено, кожна велика справа завжди починається з малого.
В ході обговорення порушеного питання Ніна Лемеш схвально відгукнулася про екологічні ініціативи ГО «Еко місто» та активну позицію у їх просувані і відстоюванні очільника екологічного осередку Сергія Безбородька. У свою чергу, керівник громадської організації поділився із першим заступником голови обласної ради планами на ближче майбутнє. Насамперед – це відкриття нової сміттєсортувальної станції, яка зможе приймати всі без винятку побутові відходи, а далі, шляхом сформування кола меценатів і партнерів проєкту серед місцевого бізнесу, намічено зробити роздільний збір сміття сталим через створення соціального підприємництва з переробки пластику "Plastic Fantastic" тощо.
В ході ділової розмови було досягнуто домовленості про розміщення в порядку експерименту в адмінприміщенні обласної ради контейнерів для збирання відходів паперу та відпрацьованих батарейок.
На завершення зустрічі перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш подякувала громадським активістам за важливу справу, над якою вони працюють, та висловила їм свою підтримку і впевненність у тому, що все ними заплановане буде втілене в життя.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.