Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 03:55:05

Обговорювали за круглим столом особливості механізму взаємодії у сфері протидії домашньому насильству

13.03.2021   10:33Агенцiя

Досвід протидії домашньому насильству свідчить, що жодна установа або інституція не може впоратись із цією проблемою самостійно. Ефективна відповідь на домашнє насильство вимагає узгоджених дій багатьох різних учасників.

Саме тому до участі у засіданні запрошені: Лариса АРТЕМЕНКО, головний спеціаліст Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Олена ЗІНЧЕНКО, начальник управління (служби)  у справах дітей Чернігівської міської ради, Ольга МЕЛЬНИК, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю управління патрульною поліцією у м. Чернігів, Ольга ПАНКРАТОВА, начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП, Тетяна КУЗНЄЦОВА-МОЛОДЧАЯ, директор Чернігівського міського центру соціальних служб.

За даними Національної поліції щороку в Україні реєструється понад 100 000 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства. Суспільна небезпечність домашнього насильства проявляється як у заподіянні реальної фізичної, матеріальної та моральної шкоди потерпілим, так і в так званих «похідних наслідках». Наприклад, встановлено, що споглядання дітьми за постійними проявами домашнього насильства є настільки ж травматичним, як і безпосереднє його переживання.

Найбільш потерпають у суспільстві від насильства, як правило, жінки та діти. Без подолання цього згубного явища неможливо створити сприятливі умови для самореалізації особистості, вільного її волевиявлення, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей.
Учасники засідання обговорили важливі питання як профілактики, так і ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, належного розслідування фактів насильства та притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.

Про соціальну роботу, спрямовану на запобігання та протидію домашньому насильству, розповіла Алла КОТ, директор обласного центру соціальних служб. Власним досвідом взаємодії з суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, поділилась Тетяна КУЗНЄЦОВА-МОЛОДЧАЯ, директор Чернігівського міського центру соціальних служб.

У підсумку засідання учасниками закріплений та удосконалений механізм взаємодії у сфері протидії домашньому насильству, адже скоординованість міжвідомчого реагування є цінною передусім для постраждалої особи, яка відчуватиме, що працює налагоджена система реагування, що можна уникнути повторного травмування при зверненні до наступного суб’єкта, що заходи вживатимуться своєчасно і послідовно, що системі можна довіряти, що кожен випадок отримає належне реагування і це зменшить ймовірність рецидиву.

Чернігівський обласний центр соціальних служб

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.