Голова Чернігівської ОДА ініціювала перегляд формули використання коштів ДФРР
11 березня відбулось засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку на чолі з міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим.
На засіданні голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко ініціювала зміну формули використання коштів Державного фонду регіонального розвитку. За її словами, серед регіонів України Чернігівщина має один з найнижчих річних обсягів ДФРР.
- Цього року в нашій області передбачено ліміт коштів ДФРР у розмірі 84,7 млн грн лише по критерію «80 відсотків» відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу. По критерію «20 відсотків», який використовується для регіонів, у яких цей показник менше 75% середнього показника по Україні, наша область не отримує нічого. Тобто, у порівнянні з подібними за чисельністю областями, обсяг ДФРР менший у 1,5-2 рази – наприклад Житомирська отримає 186,7 млн грн коштів ДФРР, Сумська – 165,1 млн грн, Чернівецька – 114,1 млн грн, - відзначила Анна Коваленко.
Також очільниця області зауважила, що нинішня формула розподілу коштів ДФРР не враховує щільність населення.
- Так, Чернігівська область є однією з найбільших в Україні за територією та має вдвічі меншу за середню в Україні щільність населення. Це, у свою чергу, не стимулює регіон до економічного зростання, адже збільшення обсягів валового регіонального продукту на одну особу автоматично призводить до зменшення обсягів державної підтримки, - повідомила голова Чернігівської ОДА.
Анна Коваленко підкреслила, що Чернігівська облдержадміністрація неодноразово порушувала питання зміни механізму розподілу коштів ДФРР між регіонами, а саме: при розподілі коштів ДФРР необхідно враховувати чисельність населення, яке проживає у відповідному регіоні та його територію, або ввести додатковий критерій щільності населення при розподілі 20% коштів ДФРР.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина вшанувала пам’ять загиблих у бою під Крутами 14:24
108 років тому біля залізничної станції в Крутах кількасот українських вояків і студентів (деяким було всього 16) чотири дні стримували наступ більшовиків на Київ. Цей подвиг дав можливість укласти Брест-Литовський мир та став символом нескореності, стійкості і самопожертви української молоді в боротьбі за державність.
У Сновській громаді поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який систематично вчиняв домашнє насильство 14:20
Житель Сновська за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність – кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:18
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа загинула.
«Бій за майбутнє»: до Дня пам'яті Героїв Крут–2023 10:17
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.