Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 19:17:27

Контроль за якістю харчування дітей – серед пріоритетів Держпродспоживслужби Чернігівщини

11.03.2021   09:40Агенцiя

На Чернігівщині тривають обговорення питань покращення якості харчування школярів за участю фахівців Держпродспоживслужби.

Зокрема, представники Менського управління Держпродспоживслужби взяли участь у нараді з директорами загальноосвітніх шкіл Менської міської ради, де йшлося про покращення якості харчування школярів згідно з вимогами Санітарного регламенту, системи НАССР та гігієнічними вимогами до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти.

Під час зібрання було  роз’яснено вимоги Наказу №2532 від 03.12.2020 «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти» Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Також обговорено питання щодо розширення вимог з організації харчування. Зокрема, це стосується доповнення переліку продуктів, які забороняється продавати у шкільних буфетах, визначення основних груп продуктів, що обов’язково мають бути в раціоні дитини, та вимог до цієї харчової продукції.

До прикладу, принаймні раз на тиждень для учнів має готуватися риба, а фрукти і ягоди повинні подаватися без додавання цукру та підсолоджувачів тощо.

Головним завданням залишається аналіз небезпек і здійснення контролю на всіх етапах приготування їжі, починаючи від приймання продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. НАССР у закладах освіти – важливий інструмент для контролю безпеки харчування, тож керівники закладів зобов’язані впроваджувати і постійно підтримувати функціонування принципів системи  аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок на шкільних харчоблоках.

Учасники наради обговорили деталі організації харчування у кожному закладі громади і напрацювали шляхи удосконалення цього процесу.

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини