Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 19:58:00

Вже понад два тижні на Чернігівщині триває процес вакцинації проти коронавірусної хвороби

09.03.2021   14:33Агенцiя

Протягом першого етапу щеплення в Україні під вакцинацію підлягають, зокрема, медики, які працюють із хворими на COVID-19, співробітники екстреної медичної допомоги, працівники лабораторних центрів, що мають справу із матеріалами, спрямованих від ковідних пацієнтів.

Так 6 березня вакцинацію проводили на базі КНП «Чернігівський районний центр ПМСД». За словами заступниці генерального директора закладу Оксани Логвинчук, цього дня вакцинували співробітників КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» та публічних осіб, що виявили бажання вдатися до щеплення.

«В лікарні розташоване  ковідне відділення і вона, відповідно, має пакет від НСЗУ на лікування таких пацієнтів. Загалом передбачається, що сьогодні вакцинують близько тридцяти людей, двадцять з яких – медики цієї лікарні. В нашому закладі з цією метою облаштоване спеціальне приміщення – тимчасовий кабінет щеплення - маніпуляційний кабінет, в якому дотримуються всіх вимог інфекційного контролю та є необхідні медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги. Виконувати вакцинацію будуть  медики, які пройшли навчання з приводу поводження з вакциною  AstraZeneca (CoviShield). Перед тим, як людину буде вакциновано, її оглядає лікар-терапевт, він знайомиться з анамнезом, з’ясовує варіанти можливих протипоказань, особливо стосовно появи якихось алергічних реакцій, вимірює температуру тіла, відзначає наявні можливі ознаки ГРВІ та приймає рішення щодо вакцинації. Крім того, людину знайомлять з можливими  тимчасовими реакціями на введення препарату, пояснюють, як діяти у разі їхньої появи. Відтак, хто вакцинується, дає  письмову згоду на проведення  цієї процедури.  Щеплення здійснюється виключно згідно з правилами, що затверджені МОЗ, особливо у плані наступного спостереження у сімейного лікаря. До цього людина підписує інформовану згоду на проведення вакцинації, пред’являючи  паспорт, дані з якого вносяться в електронну систему МОЗ», – зазначає Оксана Логвинчук.

Як розповіла одна з медиків КНП «Чернігівський  районний центр ПМСД», що проходила вакцинацію, вона вдається до неї виключно  добровільно, адже вважає, що тільки вакцина може вберегти її від ймовірного захворювання.
Серед публічних людей, які того дня  щепилися від COVID-19, був і речник Чернігівської обласної прокуратури Валерій Литовченко. Він наголошує: «Я не хворів на коронавірусну  інфекцію і, звісно, не збираюся. Вважаю, що тільки вакцинація убезпечить  мене від неї. Таке рішення прийняв самостійно, адже бачу, яка загрозлива ситуація із захворюваністю в нашій області. Я знайомий із можливими тимчасовими реакціями на введення вакцини. Впевнений, що будь-які із них  можна пережити, адже йдеться про моє життя і здоров’я.  Крім того, я сам перебуваю у зоні ризику з приводу  свого хронічного  захворювання, тому така вакцина саме для  мене».
Відома чернігівська журналістка, співробітниця Чернігівської міської ради Наталія Чусь каже: «Я уважно вивчила інформацію про вакцину з відкритих джерел і прийняла особисте рішення щодо щеплення. До речі, раніше я щепилася від  сезонного грипу, додаткове щеплення проходила «Превинаром-13», який мені рекомендували лікарі. Ніяких реакцій небажаних не було. Я дізналася від тих людей, які щепилися раніше, що реакції не можуть бути загрозливими для життя. А невелике підвищення температури після  щеплення  свідчить лише про те, що мій імунітет стає потужнішим. В мене все буде гаразд, я у цьому впевнена».

Отже, вакцинація в області триває. Станом на  9 березня 2021 року  на Чернігівщині  вакциновано  416  її жителів.

КНП "Чернігівський обласний центр громадського здоров'я" ЧОР

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини