Відзначили 207-у річницю від дня народження Великого Кобзаря
9 березня вся Україна відзначає 207-у річницю з дня народження великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.
З цієї нагоди біля пам'ятника Великому Кобзарю в Чернігові відбулися урочистості за участю голови обласної ради Олени Дмитренко, заступника голови облдержадміністрації Олени Думи, секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака.
В урочистому заході також взяли участь народні депутати та представники депутатського корпусу обласної ради, державних установ та громадських ветеранських організацій, творчої інтелігенції, національно-культурних товариств, релігійних організацій, військові та громадськість.
Під час заходу ведучі - заслужена артистка України Наталія Максименко та заслужений артист України Олексій Биш нагадали про хроніки життя та творчості видатного українського генія, зачитали його поетичні рядки. У виконанні Академічного Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм прозвучали твори Великого Кобзаря.
«Тарас Шевченко мріяв про таку єдину сім'ю у вільному суспільстві з рівними можливостями, мріємо про це і ми... І не тільки мріємо, але і діємо...» - такими словами ведучі запросили продекламувати вірші особливих людей, людей з інвалідністю, кожен із яких прочитав уривок зі свого улюбленого твору.
Віддаючи шану генію і таланту Тараса Григоровича, учасники заходу поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзареві.
Музичний супровід заходу забезпечив духовий оркестр обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Ткачука.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.