Фонд соціального страхування України в Чернігівській області: про підсумки роботи за 2020 рік
Про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділень за 2020 рік йшла мова на селекторній нараді з начальниками відділень.
Було розглянуто низку питань, у тому числі: про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду та його відділень за 2020 рік та завдання на І півріччя 2021 року, про здійснення матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам, про підсумки роботи служби страхових експертів з охорони праці, про діяльність щодо відновлення здоров'я та працездатності застрахованих осіб і потерпілих на виробництві, надання їм медичних і соціальних послуг.
У своєму виступі Володимир Нашиванько, в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду, сказав, що станом на 1 січня 2021 року на обліку перебуває 59 732 страхувальники, в тому числі: юридичних осіб - 22 931, фізичних осіб - підприємців - 36 747, членів фермерських господарств - 54 та підкреслив, що фінансування витрат, пов'язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат і соціальних послуг відбувається у повному обсязі і згідно заяв-розрахунків поданих страхувальниками, яких до відділень управління в Чернігівській області було подано 34 987 на 331,7 млн грн, що на 63,9 млн грн більше, ніж за 2019 рік. Кожна застрахована особа (працюючі громадяни), як і раніше, має право в разі травми або хвороби, у тому числі від COVID-19, на компенсацію втраченого за період лікування заробітку.
Забезпечено виплату наступних видів допомог: по тимчасовій непрацездатності - 252,7 млн грн, що складає 76,6% від суми всіх витрат на допомогу та на 54,8 млн грн (27,2 %) більше в порівнянні з 2019 роком; по вагітності та пологах - 71,7 млн грн, або 21,7 % від всіх витрат та на 4,9 млн грн більше в порівнянні з 2019 роком. По ізоляції від COVID-19 – 4,2 млн. грн. або 1,3% від всіх витрат (в тому числі медичним працівникаам, яким допомога виплачується в розмірі 100% - 1,2 млн. грн. На поховання - 1,2 млн грн, або 0,4 % від всіх витрат.
Згідно заяв-розрахунків середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності за 2020 рік склав 274,84 грн, що на 47,90 грн або на 21,1 % більше в порівнянні з 2019 роком.
Станом на 1 січня 2021 року відділення здійснювали страхові виплати 3 108 потерпілим на виробництві та членам їх сімей, у тому числі: 2 935 - потерпілі в разі часткової чи повної втрати працездатності та 173 особи, які втратили годувальника; з них - 279 осіб – внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей. Із загальної кількості потерпілих на виробництві в області обліковується: 50 осіб з інвалідністю I групи; 320 - II групи; 1 128 - III групи. Загалом 1 498 осіб з інвалідністю, що складає 51% від загальної кількості потерпілих; не визнано особами з інвалідністю - 1 437 потерпілих на виробництві.
За 2020 рік застрахованим особам потерпілим на виробництві та членам їх сімей відділеннями виплачено 84,5 млн грн, в тому числі - 12,7 млн грн внутрішньо переміщеним особам. У порівнянні з 2019 роком розмір виплачених страхових сум збільшився на 5,9 млн. грн. або на 7,5%.
У 2020 році медико-соціальні послуги отримали 268 потерпілих від трудового каліцтва та професійних захворювань на загальну суму 4 млн 935 тис грн. В середньому витрати на фінансування медичних та соціальних послуг склали 18,4 тис грн на одного потерпілого.
Отже, зазначив Володимир Нашиванько, управлінням та його відділеннями, які обслуговують страхувальників та застрахованих осіб Чернігівщини, в повній мірі забезпечується реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
В ході наради відбувся обмін думками щодо шляхів покращення роботи відділень з актуальних питань загальнообов'язкового державного соціального страхування України.
Пресслужба Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.