Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 08:19:23

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня

04.03.2021   08:13Агенцiя

Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.

Робота каскаду ставків на річці Стрижень в межах міста регулюється шляхом встановлення відповідних режимів для кожного водного об’єкта, з урахуванням прогнозу водності та відповідно до Правил експлуатації. Наразі це режим роботи у весняну повінь. Її проходження – це один з найбільш відповідальних моментів експлуатації ставків, навіть тоді, коли всі споруди й обладнання перебувають у справному стані. Адже річка має значний антропогенний вплив за рахунок забудови заплави та потрапляння до неї великої кількості стічних вод зливової каналізації з території міста Чернігів та неможливості передбачити формування витрат води під час весняного водопілля.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня, початок – приблизно на середину лютого, а закінчення – близько кінця квітня.

Виходячи з прогнозів Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, на початку весняної повені були встановлені режими роботи гідротехнічних споруд, якими передбачається регулювання рівня води в ставках за допомогою донного водовипуску нижче максимального можливого рівня. Тим самим створюється вільна ємність для приймання талих вод, вільний стік води вниз по течії річки та вживаються заходи щодо недопущення підтоплення прилеглих територій. Дотримання встановлених Держводагентством режимів роботи гідротехнічних споруд, згідно водного законодавства, покладається на їх балансоутримувача – Комунальне підприємство АТП-2528 Чернігівської міської ради.

Спеціалістами Деснянського БУВР забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації. Наразі снігові запаси поступово зменшуються і тільки температурний режим березня – квітня визначить, як пройде пік весняного водопілля на річці Стрижень.

У разі зміни гідрометеорологічних умов, згідно Правил експлуатації, рішення щодо пониження рівня води на ставках до 1,5 м (рівня мертвого об’єму) та проведення заходів з недопущенню підтоплення територій мають бути прийняті балансоутримувачем своєчасно.

Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57

Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.

 Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року

Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55

Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:51

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

27 серпня: цей день в Україні і світі

27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50

День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі»

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06

Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини