78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року
Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Мирні жителі – від немовлят до людей похилого віку були розстріляні та спалені заживо. Про цю трагедію пам’ятають жителі Корюківки, адже вона – невід’ємна частина історії міста. Про неї дізнається світова спільнота.
Щороку пам’ять загиблих земляків вшановують на місці наймасовішого розстрілу та на місці перепоховання останків жертв трагедії. Сьогодні спільно з громадою міста участь у меморіальних заходах взяли представники посольства Німеччини в Україні, Українського інституту національної пам’яті, керівники області, району та міста.
Заклики пам’ятати про цю трагедію звучали у зверненнях голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко, голови обласної ради Олени Дмитренко, представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка, міського голови Ратана Ахмедова та свідка трагедії Сергія Жарого.
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен також зазначила, що інформація про цю трагедію має бути широко відома. У зв’язку з цим плануються дослідницькі проекти з вивчення трагедії за участі науковців з різних країн.
На знак поваги і вічної пам’яті безневинно убієнних жертв Корюківської трагедії та всіх жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами в роки Другої світової війни, учасники заходів поклали квіти і лампадки до пам’ятних місць, спільно помолившись за упокій душ загиблих корюківців.
Корюківська міська рада
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.