Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 13:12:47

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності

26.02.2021   14:47Агенцiя

Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.

При відкритті наради директор Департаменту соціального захисту населення Олег РУСІН зазначив, що на різних етапах життя будь-хто з мешканців громади може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Тому в області  особливого значення набуває питання розвитку та забезпечення надання соціальних послуг у кожній територіальній громаді.
     
Також він повідомив про створення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг на рівні відповідної територіальної громади та інформування її населення про соціальні послуги, з якими жителі можуть ознайомитися у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я (постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 № 99 «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг»).
     
Директор обласного центру соціальних служб Алла КОТ у своїй доповіді підвела підсумки надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам в області протягом 2020 року. Вона повідомила присутніх про зміни в мережі надавачів соціальних послуг відповідно до реформування адміністративно-територіального устрою. Зокрема, станом на 01.02.2021 в області діють 11 центрів соціальних служб, 28 центрів надання соціальних послуг, а також створені відділи та введені посади фахівців із соціальної роботи до виконавчих комітетів рад територіальних громад. Але робота з організації надання соціальних послуг відповідно до потреб громад залишається актуальною і надалі.
     
Також пріоритетними напрямками роботи щодо підтримки сімей з дітьми в області залишаються:
- раннє виявлення сімей/осіб, які потрапили чи можуть потрапити в складні життєві обставини;
- розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- впровадження послуги сімейного патронату над дитиною та наставництва.
     
Зацікавлення присутніх викликало питання надання соціальних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, яке висвітлила Вікторія ПЛИСКО, начальник відділу стаціонарних установ та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення.
     
Окрім того, учасники наради ознайомились з діяльністю обласного центру соціально-психологічної допомоги та поспілкувались з його директором, Оленою ТИЛЬКУН щодо умов надання невідкладної комплексної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
     
Про функціонування обласного гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розповіла методист обласного центру соціальних служб Марія ГОЛІК. Працівники закладу створюють умови та надають можливість самостійно готувати їжу, прибирати кімнату, організовують навчання у плануванні витрат бюджету, догляду за житлом, надають підтримку та консультування  у підготовці до самостійного життя.
     
Учасники наради отримали відповіді на запитання та поділились власним досвідом, що сприятиме покращенню якості надання соціальних послуг, відповідно до потреб мешканців громад.

Чернігівський обласний центр соціальних служб
 

Останні новини Чернігівщини

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів 11:42

12 квітня для КНП «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка» доставили нове обладнання.

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються 11:30

Впродовж останніх двох тижнів Чернігівська область перебувала в "червоній" карантинній зоні. Голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко зазначила, що ці 14 днів – це мінімальний період, після якого можна робити висновки про ефективність жорстких карантинних заходів.

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом "За мужність" (посмертно) 11:15

Старшого солдата Сергія Петраускаса, уродженця Ічні, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).