Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 23:33:59

Представники ВООЗ відвідали Чернігівщину

03.02.2021   15:05Агенцiя

28-29 січня медичні заклади Чернігівської області відвідали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою моніторингу та оцінки реагування на пандемію COVID-19 в регіоні.

У складі делегації – міжнародний консультант з клінічного менеджменту доктор Вольфганг Кайзер та консультант-інженер з біомедицини бюро ВООЗ в Україні Дмитро Осін.

Враховуючи поширення коронавірусної інфекції світом, а відтак необхідність розробки ефективних методів боротьби із нею, ВООЗ направляє своїх представників до різних країн, в яких вивчається стан розвитку медичної галузі, забезпечення закладів охорони здоров’я реанімаційним та кисневим обладнанням, оперативність надання невідкладної допомоги хворим на COVID-19 тощо.

Так Україна увійшла до держав, що підлягають моніторинговій місії, а, у свою чергу, Чернігівщина – перший регіон країни, в якому цей візит відбувся. Зокрема Вольфганг Кайзер та Дмитро Осін разом із начальником Управління охорони здоров’я ОДА Петром Гармашем відвідали селище Седнів Чернігівського району, де познайомилися із роботою місцевої лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», а також побували в КНП «Чернігівська обласна лікарня», в якій відкрито профільне відділення для лікування хворих на коронавірусну інфекцію і де якраз цими днями встановлюється новітнє кисневе обладнання.

Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко зазначив: колишній обласний госпіталь для ветеранів війни, який шляхом реорганізації увійшов до структури обласної лікарні, для лікування хворих на коронавірусну інфекцію був обраний невипадково, адже там свого часу було розміщено розгалужену мережу подачі кисню, яка нині вдосконалена.

– Практично за два тижні на п’ятому поверсі цієї будівлі організували роботу відділення інтенсивної терапії на 25 ліжок, облаштували четвертий та третій поверхи. Нині там працює 95 ліжок для лікування хворих на COVID-19. На кожному з поверхів встановили додаткові точки подання кисню, таким чином вже маємо 89 ліжок з можливістю застосування кисневої терапії. Крім того, за кошти державного бюджету закуплені кисневі концентратори. Тобто, тепер весь цей корпус забезпечений киснем. А от наприкінці минулого року також за кошти держбюджету, які виділені Кабінетом Міністрів, закупили ще відповідне обладнання – дві ємності для кисню по 5 тонн, які забезпечуватимуть ним ще й відокремлений підрозділ – відділення для чорнобильців та ветеранів. Отже, у цьому плані обласна лікарня готова до розвитку будь-яких подій у плані можливого поширення коронавірусної інфекції, – зауважив Андрій Жиденко.

Відтак представники ВООЗ оглянули місце розташування кисневої станції та познайомилися із алгоритмами та методами стаціонарного лікування хворих на COVID-19, зокрема, у плані застосування інтенсивної терапії.

Петро Гармаш роз’яснив гостям маршрут пацієнта від первинної ланки і до лікування безпосередньо у спеціалізованому відділенні, а його медичні працівники пояснили, яким чином вони дотримуються протоколів лікування та інфекційної безпеки. Петро Гармаш, зокрема, зазначив: – Нині в області зафіксовано понад 30 тисяч випадків хворих на COVID-19. Спеціалізована медична допомога надається 18 медичними закладами, розгорнуто понад 1600 ліжок для лікування ковідних хворих. Але завантаження ліжок нині становить близько 30%, спостерігаємо деяке зменшення поширення інфекції і навантаження на мережу. Втім, завдяки наявному обладнанню та досвіду наших лікарів ми готові до інтенсивної роботи у подальшому.

Візит поважних гостей до лікарні супроводжувався ще однією важливою подією – заклад отримав сучасний апарат штучної вентиляції легень, який лікарні подарувало Посольство Королівства Данії в Україні за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я. З цього приводу Андрій Жиденко наголосив: – Наш колектив вдячний за цей апарат народу та Посольству Данії, а також Всесвітній організації охорони здоров’я. Це обладнання дозволить значно покращити якість надання спеціалізованої допомоги і врятує не одне людське життя. Апарат нам дуже потрібен, адже з 8 апаратів ШВЛ, що розгорнуті у цьому відділенні, тільки 4 мають «штучний інтелект». А для забезпечення адекватної терапії з важкою формою протікання коронавірусної хвороби якраз необхідні надсучасні подібні апарати.

За підсумком перебування на Чернігівщині представники ВООЗ зробили певні висновки. Так Дмитро Осін зазначив: – Загальне враження в нас хороше. Можу констатувати той факт, що первинна ланка вашої області добре справляється з виявленням та тестуванням хворих на коронавірус, що довело наше перебування у Седневі. Ми побачили, що амбулаторія забезпечена тест-системами, обладнанням та автомобілем для виїзду до пацієнтів. Там працює один лікар і три медичні сестри, які, незважаючи на велике навантаження, справляються зі своєю роботою. Особливо хороше враження залишає наявність в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф навчально-тренувального центру із симуляційними манекенами. Можна сказати, що це оснащення – унікальне і високої якості, що дає змогу на місці навчати не тільки медичних працівників, а і представників інших професій, які можуть надавати долікарську допомогу. Стосовно обласної лікарні я бачу, що тут хороше кисневе обладнання, є кріоциліндри, тобто, є певний резерв забезпечення киснем хворих.

У свою чергу доктор Вольфганг Кайзер зауважив, що за результатом візиту на Чернігівщину буде складено відповідний звіт, який допоможе Всесвітній організації охорони здоров’я мати уяву про проблеми та перспективи виявлення та лікування хворих на коронавірусну інфекцію в Україні.

Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.