Чернігівці рятують каштани від молі оригінальним методом
Пілотний проект із захисту каштанів від згубного шкідника – каштанової мінуючої молі – успішно реалізовано в Чернігові.

Про це на засіданні круглого столу в Чернігівській міській раді повідомив президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
“Ми запропонували і спільно з міською владою втілили екологічно чисту й безпечну для довкілля і населення технологію і досягли вагомих результатів. Я вважаю, що цей досвід ми повинні через Асоціацію міст винести на розгляд Кабінету Міністрів України”, – сказав Червоний.
За його словами, технологія передбачала утилізацію торішнього каштанового листя, санітарну обрізку сухих гілок, підживлення дерев та розселення на них природних шкідників молі – трихограм. Єдине, чого не вдалося зробити – це розвісити феромонні пастки. Закупили їх за кордоном і ввезли вчасно, а от розмитнити швидко не змогли. Якби цю складову запропонованої науковцями технології було виконано, результати роботи були б у кілька разів кращі.
Проте й без феромонних пасток, наголосив Червоний, вони досить вагомі. Листя на близько 900 каштанах, з якими працювали фахівці, майже не пошкоджене і залишалось на деревах належний їм термін.
“З ділянками, які не оброблялися, відмінність – разюча. Там листя пошкоджене і до Дня міста (21 вересня – ред.) практично опало”, – зауважив керівник “Укрзеленбуду”.
Детально про вітчизняний метод боротьби з каштановою міллю присутнім розповів доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозд. “Наша технологія проста, науково містка і має інтелектуальний захист. Зараз ми патентуємо її в Європі, де до неї є велика цікавість”, – сказав він.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/chernigivtsi_ryatuyut_kashtani_vid_moli_originalnim_metodom_1762685
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).