Відновне правосуддя: коли замість вироку - урок на все життя
Підліткова самовпевненість інколи грає злий жарт з підлітками: абстрактність покарання, відсутність життєвого досвіду створюють ілюзію можливості уникнути наслідків, а як результат, отримують цілком реальне покарання та «клеймо» злочинця на все життя.

Так могла б скластись і життєва історія із 17-літнім Олексієм (ім’я змінено з етичних міркувань) зі Сновська, якби не проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».
Одного вечора, повертаючись додому, він вирішив, що було б не погано доїхати додому на машині, але так як власного транспорту не мав – він вирішив взяти чуже авто, яке потім збирався непомітно повернути. Заволодівши автомобілем, він відправився в дорогу, але залишитися непоміченим у нього не вийшло. Під час руху Олексій не впорався з керуванням та потрапив у ДТП. Побачивши серйозність пошкоджень, він вирішив залишити машину та втік.
В не меншому шоці був і власник, котрого про аварію за участю його авто, повідомили працівники поліції. Приїхавши на місце і побачивши сліди крові в авто, перше, за що взявся власник і поліцейські – це шукати водія, який, як вони думали, потребує медичної допомоги. В подальшому це зіграє свою роль в усвідомленні провини підозрюваним.
Пізніше, причетність Олексія до вчинення даного кримінального правопорушення було доведено. Його дії було кваліфіковані за частиною першою статті 289 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Оскільки потерпілий та підозрюваний були не проти взяти участь в проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» до справи вступила адвокат-медіатор Наталія Дубовик.
Наталія Дубовик вивчивши обставини справи, приступила до процесу примирення підозрюваного та потерпілого, зокрема, вона провела ряд зустрічей між ними, під час яких вони могли щиро поговорити.
«Коли я підійшов до автомобіля і побачив кров, перше, про що я подумав, що сталось з водієм, чи він живий. В той момент я не переживав за автомобіль, тож метал, що за нього турбуватись, а життя людини вартує більше. Коли мені повідомили, що знайшли особу, яка викрала авто, мені стало легше, і не через те, що знайшли викрадача, а через те, що з ним було все в порядку», - описує свої емоції потерпілий під час процесу медіації.
Ці слова мали на Олексія куди більший вплив, ніж можливі заходи кримінально-виховного характеру. Почувши їх, він вибачився перед потерпілим та пообіцяв в подальшому не порушувати закон, а також зазначив, що ця ситуація стане для нього уроком на все життя. Олексій отримав шанс переосмислити скоєне та відсвяткувати своє 18-річчя в колі друзів, а не в місцях позбавлення волі.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.