"Мандри у військо" київських студентів
Оглянути зразки стрілецької зброї, водолазне спорядження, військову їдальню, музей та казарми, історичні місця Чернігова отримали нагоду 110 студентів Київського технікуму готельного господарства під час військово-практичних занять з предмету "Захист Вітчизни" в рамках проекту "Мандри у військо".

Ідея проекту "Мандри у військо" належить викладачу предмету "Захист Вітчизни" Київського технікуму готельного господарства Олександру Городецькому. Він не тільки є ініціатором проекту, а й активно впроваджує його в життя.
Стартував проект шість років тому. Тоді Олександр Степанович побував зі студентами в гостях у військовослужбовців 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. З цього часу "мандри" стали традиційними. Студенти дізнались про службу прикордонників Чернігівського загону, роботу працівників Державного підприємства Міністерства оборони України "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", оглянули історичні місця та відвідали музеї в Батурині й Крутах.
Неабияк студентам запам'ятався візит до 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що на Житомирщині.
Нині, в рамках проекту і програми патріотичного виховання молоді, студенти в черговий раз завітали до Чернігова.
- Ми вже п'ятий раз проводимо знайомство дітей із умовами служби в 8-му навчальному центрі, - говорить викладач технікуму готельного господарства Олександр Городецький. - Традицію відвідування військових частин ми розпочали саме тут. Звичайно, дітям дуже цікаво дізнатися, як працюють водолази, будуються залізниці, проходить служба і дозвілля солдатів тощо.
Знайомство молоді з Черніговом розпочалось з Меморіалу Слави на Болдиній горі. Тут вони поклали квіти і вінки біля Вічного вогню на Могилі Невідомого солдата.
У супроводі заступника Чернігівського обласного військового комісаріату підполковника Олександра Лапи та старшого офіцера відділу виховної роботи 8-го навчального центру ДССТ майора Олексія Миронова студенти побували у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, який був збудований на кошти гетьмана України Івана Мазепи, в Антонієвих печерах Троїцько-Іллінського монастиря - одному з найцікавіших пам'ятників часів Київської Русі в Чернігові, історія яких починається з другої половини XI ст., древньому Дитинці, Валу - фортеці козацького періоду.
Перебуваючи в гостях у навчальному центрі, юнаки та дівчата побували у військовій їдальні, де їх пригостили солдатським обідом, казармах та навчальних класах, познайомились з повсякденним життям солдатів. А в музеї центру дізнались багато цікавого про історію залізничних військ, будівництво залізниць, героїв Великої Вітчизняної війни, а також оглянули експонати.
З непідробним інтересом молодь подивилась показовий виступ військового оркестру навчального центру, який по праву вважається одним з кращих в Чернігові. Також діти оглянули зразки озброєння і водолазного спорядження, у тому числі зимового, вага якого - 84 кілограми.
На завершення візиту студенти сфотографувались з військовими на згадку. З собою до Києва вони повезли численні позитивні враження, нові знання і гарний настрій.
- Такі заходи вкрай необхідні й дуже корисні. Діти цікавляться військовою службою, засипають запитаннями, одночасно роблять для себе певні висновки. У них формується позитивне ставлення до військової служби. Адже багато з них у найближчому майбутньому служитимуть у Збройних Силах України. Щоб виховати з підлітка у наш час справжнього патріота одних теоретичних занять малувато. Необхідно щоб він пізнавав історичне минуле, службу в армії не з книг, а на власні очі. Саме це і є головним у проекті "Мандри у військо", - підсумував візит до Чернігівського гарнізону викладач предмету "Захист Вітчизни" Олександр Городецький.
Слід додати, що 16 жовтня в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України ці студенти складатимуть "Клятву Захисника Вітчизни". Можливо в ту мить їм пригадаються і чернігівські "Мандри у військо".
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.