Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 12:51:01

"Мандри у військо" київських студентів

10.10.2012   14:59

Оглянути зразки стрілецької зброї, водолазне спорядження, військову їдальню, музей та казарми, історичні місця Чернігова отримали нагоду 110 студентів Київського технікуму готельного господарства під час військово-практичних занять з предмету "Захист Вітчизни" в рамках проекту "Мандри у військо".

Ідея проекту "Мандри у військо" належить викладачу предмету "Захист Вітчизни" Київського технікуму готельного господарства Олександру Городецькому. Він не тільки є ініціатором проекту, а й активно впроваджує його в життя.
 
Стартував проект шість років тому. Тоді Олександр Степанович побував зі студентами в гостях у військовослужбовців 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. З цього часу "мандри" стали традиційними. Студенти дізнались про службу прикордонників Чернігівського загону, роботу працівників Державного підприємства Міністерства оборони України "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", оглянули історичні місця та відвідали музеї в Батурині й Крутах.
 
Неабияк студентам запам'ятався візит до 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що на Житомирщині.
 
Нині, в рамках проекту і програми патріотичного виховання молоді, студенти в черговий раз завітали до Чернігова.
 - Ми вже п'ятий раз проводимо знайомство дітей із умовами служби в 8-му навчальному центрі, - говорить викладач технікуму готельного господарства Олександр Городецький. - Традицію відвідування військових частин ми розпочали саме тут. Звичайно, дітям дуже цікаво дізнатися, як працюють водолази, будуються залізниці, проходить служба і дозвілля солдатів тощо.
 
Знайомство молоді з Черніговом розпочалось з Меморіалу Слави на Болдиній горі. Тут вони поклали квіти і вінки біля Вічного вогню на Могилі Невідомого солдата.
 
У супроводі заступника Чернігівського обласного військового комісаріату підполковника Олександра Лапи та старшого офіцера відділу виховної роботи 8-го навчального центру ДССТ майора Олексія Миронова студенти побували у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, який був збудований на кошти гетьмана України Івана Мазепи, в Антонієвих печерах Троїцько-Іллінського монастиря - одному з найцікавіших пам'ятників часів Київської Русі в Чернігові, історія яких починається з другої половини XI ст., древньому Дитинці, Валу - фортеці козацького періоду.

  Перебуваючи в гостях у навчальному центрі, юнаки та дівчата побували у військовій їдальні, де їх пригостили солдатським обідом, казармах та навчальних класах, познайомились з повсякденним життям солдатів. А в музеї центру дізнались багато цікавого про історію залізничних військ, будівництво залізниць, героїв Великої Вітчизняної війни, а також оглянули експонати.
  
З непідробним інтересом молодь подивилась показовий виступ військового оркестру навчального центру, який по праву вважається одним з кращих в Чернігові. Також діти оглянули зразки озброєння і водолазного спорядження, у тому числі зимового, вага якого - 84 кілограми.
 
На завершення візиту студенти сфотографувались з військовими на згадку. З собою до Києва вони повезли численні позитивні враження, нові знання і гарний настрій.
- Такі заходи вкрай необхідні й дуже корисні. Діти цікавляться військовою службою, засипають запитаннями, одночасно роблять для себе певні висновки. У них формується позитивне ставлення до військової служби. Адже багато з них у найближчому майбутньому служитимуть у Збройних Силах України. Щоб виховати з підлітка у наш час справжнього патріота одних теоретичних занять малувато. Необхідно щоб він пізнавав історичне минуле, службу в армії не з книг, а на власні очі. Саме це і є головним у проекті "Мандри у військо", - підсумував візит до Чернігівського гарнізону викладач предмету "Захист Вітчизни" Олександр Городецький.
  
Слід додати, що 16 жовтня в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України ці студенти складатимуть "Клятву Захисника Вітчизни". Можливо в ту мить їм пригадаються і чернігівські "Мандри у військо".
 

Останні новини Чернігівщини

Завершила роботу літня школа самоврядування

Завершила роботу літня школа самоврядування 10:42

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний вручив у четвер сертифікати про завершення курсу «Ефективна виборча кампанія: від ідеї до плану дій» учасникам «Літньої школи самоврядування», організованої ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва «Міжнародного фонду імені Фрідріха Науманна за свободу» в Україні.

Відкрилось обласне відділення з баскетболу

Відкрилось обласне відділення з баскетболу 10:38

Вперше в історії Чернігівщини в області сформували відділення з баскетболу. Воно функціонуватиме при Комунальному закладі "Школа вищої спортивної майстерності з ігрових видів спорту" Чернігівської обласної ради.

До 201-ї річниці з дня народження Пантелеймона Куліша

До 201-ї річниці з дня народження Пантелеймона Куліша 10:27

7 серпня на території обласного історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» у Борзнянському районі відбулося мистецьке свято до 201-ї річниці з дня народження українського письменника, історика, поета, етнографа, публіциста Пантелеймона Куліша.

Робочий візит прокурора до прикордонників

Робочий візит прокурора до прикордонників 10:19

6 серпня на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Добрянка» проведено робочу зустріч представників правоохоронних органів за участі прокурора Чернігівської області Андрія Парусова, начальника Чернігівського прикордонного загону Олександра Чорного та в.о. начальника Північної митниці Володимира Подоляко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини