Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 06:09:19

Завершено фітосанітарний моніторинг

02.11.2020   11:06Агенцiя

Відповідно до плану фітосанітарного моніторингу фахівці відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки обстежили земельні угіддя та лісонасадження на площі 271,7 тисячі гектарів щодо наявності регульованих шкідливих організмів.

Обстеження проводились візуально і за допомогою феромонних пасток, яких отримано 510 штук на 25 видів карантинних організмів. При цьому виявлено нові вогнища американського білого метелика (10 га) та амброзії полинолистої (211,25 га).

Разом з тим проводилась ревізія карантинних вогнищ. Зокрема, обстежено понад 80 гектарів площ на виявлення американського білого метелика, майже 600 гектарів - золотистої картопляної нематоди, більше 1895 гектарів - амброзії полинолистої, 111 з половиною гектарів - повитиці польової, 120 гектарів – на виявлення бактеріального в’янення кукурудзи, 57,1 - бурої гнилі картоплі та 305 гектарів – на пасмо льону.

При цьому зафіксована відсутність у старих вогнищах цих шкідливих організмів. В карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.

Також у відповідності до протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки за звітний період проводились обстеження посівів сої, кукурудзи та ячменю та обстеження місць зберігання, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР: це 23 підприємства, об’єм складів яких становить 1244 тисячі кубічних метрів.

На виконання рішення Євразійської Економічної Комісії та вимог Республіки Туреччина здійснювалась робота щодо визначення ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів. Станом на 1 жовтня 227 ділянок загальною площею понад 5516 гектарів зареєстровані відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 487 від 07.08.2012 року.

Згідно з поданими суб’єктами господарювання заявами на скасування ділянок та місць виробництва, вільних від регульованих шкідливих організмів, такого статусу позбавлені 757 ділянок загальною площею 23990 гектарів (ячмінь, картопля, соя, пшениця, кукурудза, лісонасадження) і  2 складські приміщення.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42

Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.

Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55

В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49

На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47

Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.

На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42

Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати