У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму
Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.
У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму. Планують вирощувати пряні трави, фруктові кущі та різноманітні рослини. Міні-ферму облаштували на задньому дворі обласного молодіжного центру. Приклад брали з німецьких молодіжних організацій.
«Раніше цей двір використовувався для зберігання старого обладнання. Зараз він переформатовується у новітній об’єкт для сучасного молодіжного простору для ідей та ініціатив», - розповів координатор проекту Сергій Забара.
Зараз міні-ферма в процесі облаштування. Ековолонтери власноруч виготовили грядки з піддонів та висадили пряні трави та багаторічні рослини. Кажуть, вони з легкістю перенесуть зимовий клімат, а потім їх використають для приготування їжі.
«Тут була дуже погана земля, непридатна для вирощування. Ми зробили високу грядку, вона знизу засипана гілками, стовбурами. Потім були дрібні гілки і листя. А зверху шар ґрунту та шар родючого ґрунту. Це технологія, яка дозволяє вирощувати рослини будь-де, навіть на асфальті», - кажуть волонтери.
Цим проектом активісти хочуть показати, що комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів, каже Сергій Забара. Планують доробити міні-ферму у листопаді, відвідувачі зможуть її побачити, коли послаблять карантин.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression