У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус
23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.
Другий корпус Прилуцької гімназія №1 імені Г. Вороного – частина програми Президента України «Велике будівництво». Його почали зводити у 2011 році. Включення проєкту до програми дало потужний імпульс до завершення робіт.
Звертаючи до присутніх з вітальним словом, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний подякував всім, хто був причетний до спорудження цього довгоочікуваного об'єкта. І зауважив, що програма Президента «Велике будівництво» покликана об’єднати українців саме в прагненні досягати високих і якісних результатів.
- Неодноразово відвідуючи заклад ще у процесі робіт, мав нагоду побачити наскільки з любов’ю підійшли до роботи проєктанти. Як здорово докладали зусиль будівельники та ті люди, що пізніше заходили й приводили до ладу цю споруду. Подібного роду будівництво, вартість якого понад 70 млн гривень – це приклад чудової взаємодії й співпраці між органами місцевого самоврядування і державою. Це показовий приклад, коли ми, об’єднуючись разом, маємо можливість досягати хороших, високих і якісних результатів. Зичу цьому лайнеру довгих-довгих безхмарних миль у величезному океані знань. Успіхів вам! - наголосив Віталій Загайний.
Посадовець також висловив впевненість, що доозброєння гімназії таким технологічно і матеріально насиченим корпусом допоможе підтримати високі освітянські традиції, які сьогодні є у Прилуках. А ще – посилити педагогічний склад і сприяти здобуттю найвищих балів випускникам гімназії.
Про новий корпус учні та педагогічний колектив школи мріяли давно. Адже в основній будівлі вкрай не вистачало кабінетів для такої кількості дітей. Загалом в гімназії навчається 820 учнів, персонал закладу - 80 осіб.
Тепер у школярів – ще один, модерновий та яскравий корпус, з’єднаний з основною будівлею зручним переходом. Більша частина - 480 школярів перейдуть до просторих і світлих класних кімнат другого корпусу.
Загалом тут 17 класів, з них 3 - комп'ютерні. Крім цього, облаштовано виробничі майстерні, актовий, хореографічний, спортивний та тренажерний зали, спортивні майданчики. Є образотворча студія, зони відпочинку та самоорганізації учнів. Але головна "родзинка" - перший у місті басейн, де зможуть займатися не лише учні школи, а й інші дітлахи.
Проєктом передбачено, що в новозбудованому корпусі навчатимуться середні та старші класи. Водночас обидва корпуси працюватимуть як єдина система. Молодші школярі матимуть змогу відвідувати спеціалізовані класи та приміщення, яких немає у старій будівлі.
- Гімназія абсолютно готова приймати учнів, щоб провадити навчальний процес. Приємно відмічати, що цей об’єкт, після Носівської школи, по суті, є другим на Чернігівщині збудованим з нуля, - зауважив Віталій Загайний. - Звісно, коли доводиться працювати у містах з вже сформованою забудовою можуть виникати певні труднощі, але головне, що ми не зупиняємось і готові їх вирішувати.
Важливо, що за дизайном новий корпус гармонічно поєднався з сусідньою будівлею, яка має давню історію. Її початок датований 1874 роком. Тоді меценат, почесний громадянин Прилук Григорій Галаган за символічну плату передав власний маєток міській управі. Відтоді будівля функціонувала виключно як освітній заклад. Упродовж усіх цих років тут здобували знання чимало відомих усьому світу особистостей, серед яких і її випускник - видатний математик Георгій Вороний, чиє ім’я нині носить гімназія.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45
Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.
Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03
В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.
Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35
Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!
В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44
«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.
У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42
У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.