Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 12:12:47

"Знову тінь на плетінь"

08.10.2012   11:39Агенцiя

Шановна редакція, надрукована стаття "Держфінінспекція Чернігівської області провела брифінг за результатами ревізії установ Держкомзему" від 08.10.2012 р. викликала глибоке здивування і занепокоєння уповноваженого органу виконавчої влади по земельних ресурсах Чернігівської області.

Висунуті звинувачення заступником начальника обласної Держфінінспекції Оленою Суржик на адресу землевпорядної служби області, м'яко кажучи, не відповідають дійсності.
Так звані фінансові порушення на суму 4,5 млн. грн. - це кошти спеціального фонду державного бюджету територіальних підрозділів Держкомзему, які перебували на рахунках Державного казначейства. Відповідно до частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, за відсутністю видаткових призначень наявні кошти було переведено із спеціального фонду до загального фонду державного бюджету. То, що втратив бюджет?
Витрати коштів у першому кварталі цього року здійснено у відповідності до доручення розпорядника вищого рівня, головного розпорядника цими коштами та Міністерства фінансів, а правомірність витрат підтверджено Казначейством.

Щодо успадкування іноземними громадянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то згідно статті 81 Земельного кодексу України іноземні громадяни можуть набувати права власності на земельні ділянки у разі прийняття спадщини. При цьому, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, протягом року підлягають відчуженню, а дата видачі і реєстрації державного акту стає датою відліку того терміну, протягом якого іноземець має цю земельну ділянку відчужити. Відповідно, іноземні спадкоємці сплачують до бюджету кошти пов'язані з оформленням спадку, реєстрації акту, земельний податок, а земля однаково залишиться в державі. То, про які збитки йде мова, і яка стаття закону порушена?

Згідно доведеної чисельності в територіальних органах Держкомзему області працює 69 реєстраторів. Щоденно ними здійснюється прийом громадян і юридичних осіб та обробляється біля тисячі документів. Свою діяльність вони здійснюють у відповідності до регламенту визначеному постановами Кабінету Міністрів України у зазначені ними строки. Та, крім державних реєстраторів у процесі ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру задіяні й інші суб'єкти. Так, перевірку технічних параметрів, засоби електронного зв'язку і заповнення бланків державних актів здійснюють державні адміністратори, підписують заповнені бланки актів органи місцевого самоврядування та державної виконавчої влади згідно розподілу повноважень, а терміни, за якими вони повинні це здійснювати не визначено. Проте, уcю відповідальність пані Олена перекладає на землевпорядну службу.

Невже, всі ці норми діючого законодавства не знає заступник начальника Держфінінспекції Олена Суржик? Мабуть знає, але планомірно, цілеспрямовано продовжує пересмикувати факти, поливати брудом землевпорядну службу, сіяти паніку і формувати серед населення недовіру до дій місцевої влади, дискредитувати діяльність Уряду щодо здійснення земельної реформи.


Начальник головного управління Держкомзему у Чернігівській області Наталія Ладан

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові повідомляють про замінування медзакладів 10:16

У Чернігові надійшли повідомлення про замінування медичних закладів.

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності 10:04

Мінна безпека, правила поводження під час перебування в екосистемах - основні теми бесід, які проводять співробітники районних підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області під час рейдових відпрацювань на території населених пунктів Чернігівщини

Кого шукають роботодавці Чернігівської області?

Кого шукають роботодавці Чернігівської області? 10:02

Не секрет, що через воєнну агресію вакансій на Чернігівщині поменшало. Проте бізнес поступово оживає і заявляє про потребу в кадрах. Тож на кого є попит у роботодавців вже сьогодні?

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні 09:50

Останнім часом збільшилася кількість отруєнь молодих людей алкогольними напоями.

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії 09:43

За яких обставин у Чернігові утворилася єврейська громада? Який відсоток населення вони складали в ХІХ ст. та в яких сферах були задіяні? Які будівлі нашого обласного центру з’явилися завдяки євреям? Де розташовувалися місцеві синагоги раніше, а де нині? Який внесок зробили місцеві євреї в економіку, освіту, культуру Чернігова?