Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 вересня, 16:08:23

Чернігівщина готується до осінньо-зимового сезону

25.09.2020   09:16Агенцiя

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Андрія Подорвана прийняла ряд важливих рішень щодо підготовки області до осінньо-зимового сезону.

В результаті був затверджений план заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2020-2021 року.

За словами Андрія Подорвана, основна мета - вчасне реагування та захист населення і населених пунктів області в разі виникнення надзвичайних ситуацій під час несприятливих зимових погодних умов.

- Важливо, щоб в разі виникнення аварійних ситуацій техногенного або природного характеру, кожен профільний підрозділ та його працівники знали свою сферу відповідальності та чітко й оперативно виконували свої функції. І в першу чергу має ефективне реагування місцевих органів влади і самоврядування, а також обласних управлінь, організацій та підприємств на погіршення погодних умов зимового періоду, - зазначив Андрій Подорван.

Заступник голови облдержадміністрації дав доручення місцевим органам влади і обласним організаціям найближчим часом проаналізувати алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, та за результатами затвердити плани організаційних і практичних заходів на місцях.

Врахувати попередні оцінки та прогнози кліматичних негараздів визначити об’єкти життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інших об’єктів господарства, що можуть зазнати пошкоджень в осінньо-зимовий період. Створити оперативні штаби та оперативні групи для безпосереднього керівництва роботами, розробити регламент їх роботи, у тому числі у разі необхідності цілодобового чергування. Перевірити та підготувати необхідну для роботи у зимовий період техніку та забезпечити резерв пального. Контролювати стан колодязів зливової каналізації для гарантованого відведення стічних вод у період можливого потепління.

Андрій Подорван доручив Управлінню ДСНС України у Чернігівській області спільно з місцевими керівними органами та службою доріг, за необхідності, забезпечити роботу пунктів обігріву з усім необхідним облаштуванням, в тому числі організувати харчування.

– Дії відповідальних керівних органів та залучених підприємств для реагування на надзвичайні ситуації мають бути правильно скоординованими та відпрацьованими, тому варто звернути увагу на взаємозв’язок та визначити спосіб комунікації, – зазначив заступник голови ОДА.

Також важливою є інформаційно-роз'яснювальна робота із населенням області щодо поведінки в разі виникнення надзвичайної ситуації та хід ліквідації її наслідків, зокрема, правила безпеки під час негоди.

За словами Андрія Подорвана, наразі область забезпечена усім необхідним для ефективного реагування у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01

За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03

У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором?

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22

Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:15

Протягом минулої доби зареєстровано 26 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 23 пожежі та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.