Комуністи Чернігівщини відзначили День партизанської слави
Чернігівська область – край партизанської слави. Про це йдеться в усіх енциклопедичних та туристичних довідниках, в історичних джерелах, на дорожніх вказівниках, що встановлені на межі з іншими областями.

В історію Великої Вітчизняної війни золотими літерами вписані величні подвиги партизанів і підпільників, які відважно боролися з німецько-фашистськими загарбниками в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу.
Партизанський рух на Чернігівщині під час гітлерівської навали очолили комуністи, про що сьогодні стараються не згадувати чинна буржуазно-націоналістична влада та її брехливі засоби масової дезінформації.
Під час минулої війни на території області активно та безперервно діяли підпільний обком, міськкоми та райкоми Комуністичної партії (більшовиків) України. Партизанські загони і з’єднання, підпільні групи очолювали комуністи. Чимало з них віддали своє життя за визволення рідної землі від коричневої чуми.
Найвідомішими партизанськими командирами на території області були двічі Герой Радянського Союзу, перший секретар підпільного обкому КП(б)У Олексій Федорович Федоров, Герой Радянського Союзу, спочатку секретар, а потім перший секретар підпільного обкому КП(б)У Микола Микитович Попудренко, заступник командира з’єднання Василь Логвинович Капранов, який після війни працював головою Чернігівського облвиконкому.
В післявоєнний час вдячні жителі обласного центру облаштували могили М. М. Попудренка та В. Л. Капранова поряд з центральною Красною площею в сквері, що й понині носить ім’я Попудренка. Сюди постійно в дні визначних радянських свят приходили школярі і студенти, робітники, представники трудової інтелігенції, щоб віддати данину шани своїм знаменитим землякам.
Не сподобалося прийдешній після збройного перевороту 2014 року в Україні націоналістичній владі, що в центрі міста, майже під вікнами її адміністративних будинків, розташовані могили комуністів. Тому, з точки зору слов’янської моралі, було вчинене варварство – обох партизанських командирів перепоховали на міському кладовищі в урочищі Яцево. Тепер вони не муляють очі можновладцям. Та й розташовані подалі від основної маси людей.
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Вранці на кладовищі зібралися секретарі обкому та міськкому Компартії України, керівники обласних організацій Всеукраїнського союзу радянських офіцерів та “Жінки України за мир і стабільність”, представники партійного активу Чернігова. Вони поклали живі осінні квіти до могил М. М. Попудренка та В. Л. Капранова. Не оминули увагою і найстарішого комуніста, краєзнавця, малолітнього партизана в роки війни Герарда Олексійовича Кузнєцова, який, на жаль, пішов з життя півроку тому, а 23 вересня мав би відзначити 95-річний ювілей.
Заходи з вшанування пам’яті колишніх партизанів і підпільників за ініціативою комуністів відбулися цього дня також і в інших містах, райцентрах, сільських населених пунктах області.
Прес-служба Чернігівського обкому КПУ
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.