Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:15:49

Комуністи Чернігівщини відзначили День партизанської слави

22.09.2020   14:44Агенцiя

Чернігівська область – край партизанської слави. Про це йдеться в усіх енциклопедичних та туристичних довідниках, в історичних джерелах, на дорожніх вказівниках, що встановлені на межі з іншими областями.

В історію Великої Вітчизняної війни золотими літерами вписані величні подвиги партизанів і підпільників, які відважно боролися з німецько-фашистськими загарбниками в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу.

Партизанський рух на Чернігівщині під час гітлерівської навали очолили комуністи, про що сьогодні стараються не згадувати чинна буржуазно-націоналістична влада та її брехливі засоби масової дезінформації.

Під час минулої війни на території області активно та безперервно діяли підпільний обком, міськкоми та райкоми Комуністичної партії (більшовиків) України. Партизанські загони і з’єднання, підпільні групи очолювали комуністи. Чимало з них віддали своє життя за визволення рідної землі від коричневої чуми.

Найвідомішими партизанськими командирами на території області були двічі Герой Радянського Союзу, перший секретар підпільного обкому КП(б)У Олексій Федорович Федоров, Герой Радянського Союзу, спочатку секретар, а потім перший секретар підпільного обкому КП(б)У Микола Микитович Попудренко, заступник командира з’єднання Василь Логвинович Капранов, який після війни працював головою Чернігівського облвиконкому.

В післявоєнний час вдячні жителі обласного центру облаштували могили М. М. Попудренка та В. Л. Капранова поряд з центральною Красною площею в сквері, що й понині носить ім’я Попудренка. Сюди постійно в дні визначних радянських свят приходили школярі і студенти, робітники, представники трудової інтелігенції, щоб віддати данину шани своїм знаменитим землякам.

Не сподобалося прийдешній після збройного перевороту 2014 року в Україні націоналістичній владі, що в центрі міста, майже під вікнами її адміністративних будинків, розташовані могили комуністів. Тому, з точки зору слов’янської моралі, було вчинене варварство – обох партизанських командирів перепоховали на міському кладовищі в урочищі Яцево. Тепер вони не муляють очі можновладцям. Та й розташовані подалі від основної маси людей.

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Вранці на кладовищі зібралися секретарі обкому та міськкому Компартії України, керівники обласних організацій Всеукраїнського союзу радянських офіцерів та “Жінки України за мир і стабільність”, представники партійного активу Чернігова. Вони поклали живі осінні квіти до могил М. М. Попудренка та В. Л. Капранова. Не оминули увагою і найстарішого комуніста, краєзнавця, малолітнього партизана в роки війни Герарда Олексійовича Кузнєцова, який, на жаль, пішов з життя півроку тому, а 23 вересня мав би відзначити 95-річний ювілей.

Заходи з вшанування пам’яті колишніх партизанів і підпільників за ініціативою комуністів відбулися цього дня також і в інших містах, райцентрах, сільських населених пунктах області.

Прес-служба Чернігівського обкому КПУ 
  

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.