Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 22:53:58

Ті, хто викликає вогонь з небес – як армійські авіанавідники готуються виконувати бойові завдання

17.08.2020   09:11Агенцiя

Нині на одному з військових полігонів Чернігівщини тривають планові заняття з бойової підготовки офіцерів груп авіаційних навідників армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

Впродовж десяти днів авіанавідники удосконалюють свої навички щодо тактики виживання на території, яка зайнята противником, автономній роботі в режимі маскування в умовах розташування безпосередньо біля позицій ворога, наведень екіпажів вертольотів на наземні цілі вдень та вночі, стрибки з парашутами різних систем, десантування та евакуації за допомогою спускового пристрою «СУ-Р» та КЗБО «Канат-1» тощо.
 
Також офіцери-авіанавідники поліпшують навички з тактики дій малих груп, у тому числі й на території, яку контролює противник, удосконалюють вміння застосування зброї на малих відстанях, в повітрі та з борту вертольоту, надання домедичної допомоги, складають заліки з інженерної, тактичної та спеціальної підготовки.      
 
На заняттях удосконалюються і алгоритми дій офіцерів в рамках пошуково-евакуаційної операції щодо виведення льотного складу, важливої особи, військовополонених або підрозділів з території, яку контролює противник, у безпечне місце.

Не секрет, що професія авіанавідника є однією з найнебезпечніших та найвимогливіших на війні. Ці офіцери повинні діяти непомітно для ворога впродовж тривалого часу, як розвідники, мати добрі знання з топографії, геодезії та картографії для швидкого орієнтування на незнайомій місцевості, чудово знати роботу армійської авіації, щоб вміло корегувати вогонь повітряних бойових машин, а ще вони мають бути надзвичайно мужніми, адже, як і сапер, помиляються лише раз, якщо схибив, сам потрапиш у вогняне пекло. А іноді їм навіть доводиться викликати вогонь на себе.

Тож у роботі авіанавідника кожна деталь прораховується і відпрацьовується заздалегідь, як за часом так і з прив’язкою до місцевості. Коли кожен «пазл» алгоритму роботи лягає на своє місце – бойове завдання успішно виконане. Так, як нині це робиться на полігоні, як виконувалося цими офіцерами в бойових умовах.

Ігор Березинський, Олександр Парій, Інформагентство Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини