Вшанували пам'ять жертв геноциду ромів
2 серпня у Чернігові в урочищі Подусівка відбувся меморіальний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів. У ньому взяли участь директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко та представники ромської громади області.
У всьому світі 2 серпня відзначають Міжнародний день голокосту ромів. У 1944 році нацисти влаштували так звану "Циганську ніч". У концтаборі Аушвіц-Біркенау у газових камерах загинули тисячі людей ромської національності. В цілому в період Другої світової війни, за даними дослідників, загинули від 600 тисяч до 1,5 мільйона ромів, близько 25 тисяч з них – на території України.
Ця трагедія назавжди увійшла у людську свідомість як сторінка історії під назвою: жахіття нацистського терору.
– Схиляємо голови перед пам’яттю невинних жертв, свідомо згадуємо минуле, щоб не допустити повторення трагедії, – сказав Олександр Левочко.
Заупокійну літію за невинно убієнними ромами відправив священник Катерининської церкви у м. Чернігові Української Православної Церкви (Православної Церкви України) отець Миколай (Апанасенко).
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року «Про відзначення Міжнародного дня геноциду ромів» Міжнародний день пам’яті про нацистський геноцид ромів в Україні відзначається на державному рівні.
В цей день у містах і районах області проходять жалобні заходи.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.