Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:35:25

З 3 серпня точково повертають жорсткі обмеження в рамках адаптивного карантину

03.08.2020   10:03Агенцiя

Вони вводитимуться у регіонах залежно від того, до якої епідемічної зони їх віднесли: "зелена", "жовта", "помаранчева" та "червона".


Карантин в Україні

В Україні з 3 серпня точково запроваджують жорсткий карантин.

В Україні з 3 серпня, через ріст кривої захворюваності на коронавірус – протягом останнього тижня фіксується понад тисячу нових випадків щодня, – і в рамках адаптивного карантину, в деяких регіонах точково повернуть жорсткі обмеження.

Зокрема, за новою методологією Міністерства охорони здоров’я області поділили на чотири епідемічні зони: "зелена", "жовта", "помаранчева" та "червона". Про те, як українці житимуть за новими правилами, йдеться в сюжеті ТСН (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

"Було введено такі нові правила адаптивного карантину, коли залежно від ситуації в конкретному місті або районі встановлюється той чи інший рівень небезпеки", – пояснив повернення карантинних обмежень глава МОЗ Максим Степанов.

Як уже відомо, в рамках поділу регіонів на епідемічні зони кожному з них присвоюють свій колір залежно від чотирьох показників: завантаженість ліжок, кількість тестувань на наявність COVID-19, коефіцієнт виявлення хворих та динаміка поширення коронавірусу.


Карта регіонів за зонами

"Це все робиться заради того, щоб ми були здатні надавати медичну допомогу нашим українцям, хворим на коронавірусну інфекцію", – пояснив заявив міністр охорони здоров’я.
Як зараз поділено регіони за зонами

"Червона":

    міста Луцьк і Тернопіль;

    Кіцманський район Чернівецької області.

"Помаранчева":

    міста Івано-Франківськ, Львів, Бережани Тернопільської області;

    Луцький і Любешівський райони Волинської області;

    Тисменицький район Івано-Франківської області;

    Миколаївський, Перемишльський і Пустомитівський райони Львівської області;

    Бучацький район Тернопільської області.

Попри обов’язковість нових правил карантину, деякі чиновники відмовилися вводити їх у населених пунктах

Попри обов’язковість нових правил карантину, деякі чиновники відмовилися вводити їх у населених пунктах

"Жовта":

    міста Вінниця та Могилів-Подільський, а також Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський і Тульчіцкій райони Вінницької області;

    місто Нововолинськ, а також Горохівський, Ківерцівський, Локачинський, Маневицький і Турійський райони Волинської області;

    міста Житомир, Бердичів, Малин, Новоград-Волинський, а також Любарський, Пулинський, Романівський і Черняхівський райони Житомирської області;

    міста Берегове, Мукачево, Ужгород, Хуст, Чоп, а також Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородський та Хустський райони Закарпатської області;

    міста Яремче, а також Богородчанський, Городенівський, Косівський і Наддвірнянскій райони Івано-Франківської області;

    Жовківський, Ярововскій і Кам'янка-Бузький райони Львівської області;

    Бережанський, Гусятинський, Монастириський, Лановецький та Чортківський райони Тернопільської області;

    Глибочицькій, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький і Хотинський райони Чернівецької області.

"Зелена": усі міста й райони, які не потрапили до "червоної", "помаранчевої" і "жовтої" зон карантину.


Захворюваність на коронавірус, через яку і вводять нові обмеження, в регіонах України зростає

Захворюваність на коронавірус, через яку і вводять нові обмеження, в регіонах України зростає (covid19.rnbo.gov.ua)

Зазначимо, що для населених пунктів і районів із "зеленої" зони діятимуть правила карантину, встановлені у всій країні. "Помаранчева" вводить обмеження для закладів розміщення і масових заходів, "жовта" ж є буферною зоною, яка повинна насторожувати.

А ось для регіонів, які потрапили до "червоної" зони, діятиме прогресивна шкала нових обмежень. Серед найжорсткіших із них – заборона роботи громадського транспорту, закриття закладів освіти, ресторанів і торговельних центрів. До такої зони потрапили Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Буковини.

Варто зауважити, що, попри обов’язковість таких правил, не всі місцеві управлінці погодилися їх виконувати. Зокрема, про небажання дотримуватися нових вимог заявили у Луцькій міськраді. Ігнорувати їх вирішив і мер Тернополя Сергій Надал. За його словами, в місті все працюватиме як і раніше. Єдине, на що місцева влада не може вплинути, то це поїзди – від 3 серпня вони не зупинятимуться в Луцьку і Тернополі.


У регіонах "червоної" зони знову заборонять роботу громадського транспорту

"Рішення державної комісії з надзвичайних ситуацій і постанова уряду про введення Тернополя до "червоної" зони карантину є нелогічним, незаконним, необґрунтованим, тому в Тернополі виконуватися не буде. "Червона" зона може бути тоді, коли показник заповнюваності ліжок лікарні понад 75%, а в Тернополі лише 46%, тобто вдвічі менше від норми. Де логіка введення такого карантину?" – висловив обурення Надал.


Окремі рекомендації МОЗ оприлюднило також для навчальних закладів. Фахівці охорони здоров’я вірять, що 1 вересня більшість учнів таки сяде за парти. Однак радять готуватися й до дистанційного навчання. Так, для учнівських груп в школах впроваджуватимуть індивідуальні графіки, щоб уникнути скупчення під час перерв. На заняттях можна не надівати маски, а от у коридорі їх потрібно буде носити. Крім цього, вхід до навчальних закладів буде дозволено тільки після вимірювання температури.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що області України, які потрапили під ту чи іншу епідемічну зону, – "зелену", "помаранчеву", "жовту" або "червону" – не можуть не приймати умов адаптивного карантину.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.