Геоінформаційні системи як приклад цифрової трансформації державної ланки управління
2 червня відбувся онлайн-семінар «Геопросторові дані в управлінській діяльності підрозділів обласної державної адміністрації» для працівників структурних підрозділів Чернігівської ОДА.

У відкритті вебінару взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко та Олександр Дмитрюк, начальник Управління містобудування та архітектури ОДА.
Віталій Загайний окреслив перспективи застосування геоінформаційних систем, зазначивши, що з їх допомогою можна буде оптимізувати роботу фахівців органів влади та місцевого самоврядування.
«На кінець року ми вийдемо на такий рівень, що спеціалісти громад також зможуть працювати з геопорталом, використовуючи його для просторового та стратегічного планування своїх територій», - повідомив перший заступник голови ОДА.
За словами Володимира Бойка, геоінформаційні системи є ефективним інструментом як для регіонального, так і для місцевого розвитку.
З особливостями геоінформаційних систем, як одного з прикладів цифрової трансформації державної ланки управління, ознайомив учасників семінару Сергій Куреня, заступник начальника Управління містобудування та архітектури ОДА. Він пояснив принцип функціонування геопорталу містобудівного кадастру Чернігівської області. Детально розповів про порядок використання інформаційних шарів та надав загальний опис функціоналу геопорталу. А також навів приклади використання інформації у роботі структурних підрозділів облдержадміністрації.
Ігор Корнієнко, к.т.н., доцент, завідувач кафедри геодезії, картографії та землеустрою навчально-наукового інституту будівництва Чернігівського національного технологічного університету ознайомив учасників семінару з основними поняттями геопросторових даних та сфери їх застосування в діяльності державних службовців і процесі прийнятті управлінських рішень.
Окрім цього, слухачів було проінформовано про застосування геопросторової інформації в процесі планування та розвитку територій, про прикладне геоінформаційне програмне забезпечення та було оглянуто функціонал QGIS.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.
Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.
Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.
До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59
АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою: