Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 березня, 09:43:26

Звичку курити має 15% населення області

30.05.2020   10:24Агенцiя

Куріння є однією з найбільш поширених і масових у світовому масштабі звичок, яка наносить шкоду як здоров’ю окремої людини, так і суспільству в цілому.

manyak

manyak

За даними вибіркового опитування домогосподарств, у 2019 році шкідливу звичку курити мало 15% населення Чернігівської області у віці 12 років і старшому (128,7 тис. осіб), в Україні – 17% (5,6 млн. осіб).

Серед регіонів України лідерами тютюнокуріння стали Дніпропетровська (25%), Херсонська (22%) області та м. Київ (24%). Найбільшими прихильниками здорового способу життя виявилися жителі Закарпатської та Київської областей, серед них курців було найменше (по 9% у кожній області).

Підсумки опитування свідчать, що 51% курців нашого краю мають цю пагубну звичку вже понад 20 років, по 14% мають стаж куріння від 6 до 10 років або від 11 до 15 років, 12% – від 16 до 20 років, а 9% початківців – до 5 років. Майже дві третини (62%) тих, які курять, викурюють за добу від 16 до 20 сигарет, кожен п’ятий – від 6 до 10 сигарет, 11% – від 11 до 15 сигарет, а 2% викурюють більше однієї пачки за добу.

Самооцінка населенням стану свого здоров’я свідчить, що серед 452 тис. осіб, які повідомили, що мають проблеми зі здоров’ям, 21% хворіють на серцеві захворювання та 5% – на захворювання органів дихання. Однією з причин таких хвороб є вживання тютюну.
  
Головне управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.