Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 14:46:10

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

29.05.2020   12:01Агенцiя

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

Це не перша зустріч у ході підготовки до опалювального сезону 2020 – 2021 років. І, як зазначив Віталій Загайний, завдання, поставлені перед тепловиками на попередній нараді близько місяця тому, виконані. Проте існує ціла низка питань, які перебувають під постійним контролем облдержадміністрації і потребують оперативного реагування.

Одне з основних - розрахунки теплопостачальних підприємств за  спожитий газ. Якщо за поточне споживання підприємства сплачують вчасно, то борги попередніх років, обтяжені штрафами та пенею, є непосильним тягарем.

Так, загальна сума заборгованості (зі штрафами та пенею) «Прилукитепловодопостачання» за спожитий природний газ станом на 19 травня поточного року, за даними НАК «Нафтогаз України», перевищує 26 мільйонів гривень, а «НіжинТеплоМереж» - 83 мільйони. Борги розстрочено. Проте й на такі виплати коштів у підприємств не вистачає.

Допомогти тепловикам вийти з боргової кризи можуть кілька заходів. Серед них — якнайшвидше прийняття запропонованого Міністерством розвитку громад та територій України законопроєкту “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення”. Цей закон дозволить підприємствам послабити штрафні санкції та розраховуватися з боргами так, щоб не втрачати можливостей розвитку.

Існують й інші джерела фінансового зміцнення теплопостачальних підприємств: повний розрахунок споживачів за отримане тепло та приведення тарифів у відповідність до економічної доцільності. В обох випадках вирішальним є людський фактор. Тому перший заступник голови ОДА наголосив на важливості проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії, яка б довела до свідомості споживачів (і депутатів місцевих рад у тому числі) необхідність сплачувати за тепло стільки, скільки воно реально коштує. У противному випадку самі ж споживачі ризикують наступної зими опинитися у неопалюваних квартирах. До того ж ті, хто заборгував за комунальні послуги, можуть позбутися субсидії та іншої державної підтримки.

Крім суто фінансових питань йшлося на нараді і про модернізацію теплопостачальної мережі. Кожне з підприємств має інвестиційні програми, які, переважно, виконуються. Проте на заваді своєчасному початку опалювального сезону може стати недостатня кількість теплових лічильників у багатоквартирних будинках та засобів дистанційної передачі даних - у газових котельнях.

Віталій Загайний наголосив, що наявність цих приладів є обов’язковою вимогою, виконання якої відтерміновувалося неодноразово. Тому зараз підприємства мають неодмінно її виконати, щоб не отримати чергові штрафні санкції та, головне, не залишити людей без тепла.

— Кожне з підприємств повинне мати чіткий план свого розвитку, який включатиме організаційно-правову, фінансову та технічну складові. Без цього ви не бачитимете своєї перспективи, не зможете розрахувати доходи й видатки та, відповідно, знайти кошти на модернізацію підприємства та мережі, - акцентував Віталій Загайний. Він також закликав представників міських рад звернути особливу увагу на проблеми теплопостачальних підприємств та допомогти з їх розв’язанням.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).