Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття
Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.

На станції навчатимуть містян роздільному збору побутових відходів та прийматимуть понад 20 видів вторинної сировини. Зокрема і такі фракції, які на сьогодні не можна здати в жодному з пунктів прийому міста.
Знаходитиметься станція у внутрішньому дворику Обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр “Щорса”). Приміщення для її облаштування громадській організації центр надав безкоштовно.
“Молодіжний центр зацікавлений в тих перетвореннях, які ініціювали в рамках цього проєкту. Ну і, звичайно, сама тенденція, що молодь заради молоді створює нові простори, реалізує нові ідеї та якнайбільше залучає молодь до реалізації таких ініціатив - це для нас важливо. Це головна складова молодіжної роботи,” - пояснила директорка Обласного молодіжного центру Ірина Сімонова.
Раніше у будівлі був склад. Протягом двох місяців карантину волонтери “Еко Місто” власними силами приводили приміщення до ладу: відремонтували дах, замінили вікна та електромережі, пофарбували стіни. За словами керівника ГО “Еко Місто” Сергія Безбородька, відкриття планують на червень, зараз волонтери монтують бокси для збору вторсировини та готують інформаційні стенди.
“Аналізуючи проблему, ми зрозуміли, що часто люди відмовляються від сортування сміття, бо не знають, як це правильно робити, куди його здавати. Тому ми вирішили створити зручний для цього простір з освітнім компонентом.
На станції будуть проходити лекції та екскурсії. Ми будемо розповідати, як правильно готувати вторсировину до здачі, як її розділити, як її вдома комфортно зберігати. А трохи згодом стартує проєкт і для школярів”, - розповідає Сергій.
На сьогодні в Чернігові існує щонайменше 18 пунктів прийому вторинної сировини. Втім кожен з них приймає на переробку окремі види фракцій. Станція сортування, яку створюють волонтери, централізовано прийматиме більше 20 видів вторсировини: різні види ПЕТ-тари, скло та склобій, макулатуру, алюмінієві бляшанки та кришечки. Крім того це єдине місце, куди можна буде здати упаковки Tetra Pak та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур'єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Ці фракції у Чернігові не відпрацьовують, тому їх відправлятимуть на переробку або ж високотемпературне спалювання до Києва.
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.