Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 02:42:04

Стимулюватимемо розвиток садівництва та ягідництва в області

26.05.2020   10:27Агенцiя

25 травня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко із заступником голови ОДА Олександром Савченком та заступником директора Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Олегом Крапивним провів робочу нараду з питань розвитку галузі садівництва та ягідництва на Чернігівщині.

– Зростання попиту на заморожені плоди та ягоди у світі свідчить про значні перспективи цього напрямку. Зараз у нашій області плодово-ягідництвом займаються 32 суб’єкти господарювання. Загальна площа насаджень складає близько 900 гектрарів, з них 314 гектарів – у фермерських господарств. Враховуючи потужний потенціал нашої області, цього явно недостатньо, – зауважив Андрій Прокопенко. – Наше завдання – стимулювати розвиток плодово-ягідництва за рахунок державних програм, нарощувати кількість господарств і обсяги вирощуваної продукції в області.

В Україні працює програма «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Упродовж 2017-2019 років лише одиниці агрокомпаній Чернігівщини скористались можливістю такої підтримки.

У 2019 році отримано 3 мільйони гривень державної підтримки. Учасники програми – ФГ «Кронос-агро», ТОВ «Чернігівський горіх», ТОВ Аграрна компанія «Еко-Парк» та ФГ «Ягідна країна». У 2018-му учасників було ще менше – загальна сума фінансування близько 2,6 мільйона гривень.

– В четвер проведемо семінар із сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами, що займаються садівництвом та ягідництвом. Покажемо, що залучити державне фінансування на розвиток – це не складно. Будемо допомагати в цьому, – повідомив голова ОДА.

Наближчим часом Андрій Прокопенко планує відвідати ряд підприємств галузі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression