Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:03:23

Чернігівський міський пляж "Золотий берег" готують до початку купального сезону

25.05.2020   09:22Агенцiя

Розуміючи, що літо покличе людей до водойм навіть попри страх інфекцій, а також враховуючи публічні обіцянки представників Уряду дозволити відкриття пляжів і офіційно, у Чернігові вже перевіряють дно міських водойм у загальноприйнятих для купання місцях.

З середи минулого тижня водолази готують міський пляж «Золотий берег». Вони обслідують і чистять дно Десни від сміття, конструкцій, каменів, що можуть становити загрозу для відпочивальників. За декілька днів рятувальники мають обстежити 300 метрів берегової зони цього пляжу, після чого буде створена карта дна, яка буде врахована під час маркування буями території на воді.

 - Карта складається по сантиметрах глибини. Великих перепадів тут немає, але це русло ріки і можуть бути перепади в діапазоні від 1,5 м до 1,7 м, з цим ми нічого зробити не можемо. Люди повинні знати, що це річка, а не штучна водойма, і повинні це враховувати при запливах, - прокоментував начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення чернігівської міської ради Григорій Годун.

Міський пляж «Золотий берег» у Чернігові офіційно визначений як місце для масового відпочинку на воді. Він належить до третьої категорії, відповідно до якої протяжність пляжу повинна бути до 300 метрів у довжину і чергування на ньому здійснюють 3 людини, а саме 1 керівник та два плавці або матроси-рятувальники. Після відкриття пляжного сезону на обстежених територіях облаштують рятувальні пости. Наразі йде підготовка спеціалістів, які зможуть надавати першу допомогу. 16 рятувальників уже завершують своє навчання і згодом отримають відповідні посвідчення, які згідно нормативних документів дозволяють охороняти людей на водних об’єктах, розповів він.

Також до відкриття купального сезону водолазами будуть обстежені й інші водойми, де полюбляють відпочивати чернігівці, а саме: гідрокарєр на вулиці Варзара та Лісковиці; річка Стрижень біля Ялівщини вздовж вул. Героїв Чорнобиля і ймовірно біля вул. Єськова та розглядається можливість перевірки дна Десни за «Чернігівською політехнікою». Додатково можуть бути досліджені й інші місця, які визначить міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки. Список постів де будуть чергувати рятувальники наразі формується. Зокрема пропонуються такі пости на міському пляжі, озері «Земснаряд», на Стрижні та на Десні за чернігівською Політехнікою.

Міський відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликає мешканців міста проводити відпочинок на воді тільки на території міського пляжу та суворо дотримуватися правил поведінки на воді.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.