Укрзалізниця та Чернігівська ОДА працюють над покращенням пасажирських та вантажних перевезень
21 травня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів нараду з питань залізничних перевезень в області. Участь у ній взяли представники профільних структурних підрозділів ОДА та регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Найперше обговорили перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом у приміському сполученні.
За словами першого заступника директора регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Віктора Костюшка, на сьогодні рівень компенсації за пільгове перевезення окремих категорій громадян по Чернігівській області досить низький. Так, у 2019 році в регіоні зафіксовано 839 тисяч пільгових перевезень на загальну суму майже 12,86 мільйона гривень. Із них компенсовано лише 33%. За 4 місяці цього року із нарахованих 2,57 мільйона гривень (а це 147 тисяч перевезень) перераховано близько 30% від суми компенсації.
Варто зазначити, що з 2016 року компенсація Укрзалізниці пільгових перевезень повністю перекладена на місцеві бюджети (до цього були передбачені видатки з держбюджету). Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян у конкретній громаді можуть здійснюватися шляхом реалізації спеціальних програм соціального захисту. Цьогоріч кошти на такі програми закладені у 15 місцевих бюджетах (3,6 мільйона гривень). За перший квартал 2020 року Укрзалізниці вже перераховано більше 877 тисяч гривень.
Тут виникає спірне питання — облік пільгових перевезень. Укрзалізниця рахує загальну кількість проданих пільгових квитків на конкретній території, незалежно від місця реєстрації пільговика. Натомість місце реєстрації особи відіграє вирішальну роль у питанні компенсації місцевими бюджетами, які не бажають сплачувати за «немісцевих». До слова, нині на Чернігівщині, за інформацією Департаменту соціального захисту населення, пільговим перевезенням користуються понад 87 тисяч осіб (9 категорій громадян).
Представники Укрзалізниці зазначили, що готові підтвердити територіальну належність пасажира за номером його посвідчення. Але такі дії повністю питання не вирішать.
— Ситуацію може змінити повернення до державного відшкодування або ж перегляд методики обрахування пільговиків, — зазначив Віталій Загайний. — Зі свого боку, облдержадміністрація і надалі співпрацюватиме як з Укрзалізницею, так і громадами, аби покращити рівень компенсування та поширити позитивний досвід у громадах, які ще не мають відповідних програм.
Не менш важливе питання – організація вантажних залізничних перевезень.
Особливо це актуально для сільгоспвиробників області, які з року в рік нарощують об’єми виробництва зернових та зернобобових культур.
Як повідомила директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Олександра Хомик, до облдержадміністрації надходять непоодинокі звернення від місцевих сільгоспвиробників щодо неможливості Укрзалізницею своєчасно забезпечити перевезення вагонами зернових культур. Нарікають і на закриття або переведення вантажних залізничних станцій до розряду малодіяльних.
Представники Укрзалізниці запевнили: ситуація цього року відрізняється від попередніх – станції повністю забезпечені вагонами, в тому числі й зерновозами.
Для організації ефективної співпраці та недопущення критичних випадків присутні дійшли згоди щодо створення контактної групи, куди входитимуть представники Укрзалізниці, ОДА та самих сільгоспвиробників.
У ході наради обговорили перспективи пасажирських перевезень, зокрема сполученням Київ – Чернігів та з сусідніми регіонами. У відкритті таких маршрутів зацікавлена і Укрзалізниця. Тому конкретні кроки розглядатимуть після закінчення карантину.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).