Проблема домашнього насильства: куди звертатися?
У Чернігові в період карантину різкого зростання рівня насильства в сім’ях статистика поліції та соціальних служб не зафіксувала.

Зокрема, до Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з початку карантину (за березень, квітень і початок травня) надійшло 35 повідомлень з приводу насильства або виникнення його реальної загрози в сім’ях.
Насильство підтверджено в 1 випадку. Для порівняння: за співставний період до карантину (січень, лютий, березень) отримано 39 таких повідомлень (підтверджено 4).
Такі цифри прозвучали 19 травня на нараді з питань профілактики і протидії насильству в сім’ї, яка була проведена в Чернігівській міській раді секретарем міської ради Наталією Хольченковою за участю представників відділу превенції Чернігівського відділу національної поліції, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Служби у справах дітей Деснянської районної в м. Чернігові ради та відділу у справах сім’ї та молоді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.
При цьому представники всіх суб'єктів соціальної роботи відзначили: загрозливих цифр або фактажу в нас наразі, на щастя, нема. Приблизно 90% звернень - конфлікти у п'яному вигляді, які до відвертих насильницьких дій не призвели. Приблизно третина пов'язана з особами, які вже тривалий час відомі соціальним службам як такі, що ведуть антисоціальний спосіб життя. З такими родинами працюють, намагаючись скоригувати поведінку, надати юридичну, соціально-психологічну, організаційну та інші види допомоги. Іноді вплинути на ситуацію вдається.
У місті є системна конструктивна взаємодія соціальних служб і поліції, в міській поліції створена і працює спецільна мобільна група з реагування на домашнє насильство. Також у місті є центр соціально-психологічної допомоги, де люди (в тому числі жінки з дітьми, які зазнали домашнього насильства) можуть знайти притулок на період до трьох місяців у разі такої необхідності.
Разом з тим, проблема домашнього насильства залишається. Тому доцільно нагадати телефони, за якими в таких випадках можна звернутися:
Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації - (0462) 674-514;
Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради – (0462) 774-134;
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини – +38 (063) 140 63 47;
Поліція – 102.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє