Завершуються роботи з термомодернізації будівлі міського пологового
У Чернігові завершуються роботи з комплексної термомодернізації будівлі міського пологового будинку. Вони є результатом участі нашого міста в проєкті «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», який реалізується Німеччиною в Україні через німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.
На сьогоднішній день вже фактично виконано 95% всіх видів робіт, які передбачені контрактом, а саме: повна термомодернізація будівлі; часткова заміна вікон тих, які не відповідали вимогам; заміна дверних блоків; утеплення цоколю нижче нульового рівня; також були повністю замінені та модернізовані теплові пункти. У зв’язку з тим, що погодні умови цієї зими були достатньо м’якими, роботи фактично не припинялися. Лише у дні з мінусовою температурою зупиняли роботи з утеплення – це було необхідно у зв’язку з рекомендаціями компанії «Ceresit».
- Все, що робилося на цій будівлі, було під контролем німецької сторони. Вона найняла компанію, що здійснювала контроль та нагляд за процесом та якістю виконаних робіт. Усі недоліки, які вони бачили, одразу підрядною компанією виправлялися. Дійсно, це все зроблено за європейськими стандартами. Ми зараз вже виходимо на кінцевий результат, фарбуємо фасад, - розповів заступник начальника міського управління капітального будівництва Олександр Макаров.
Нагадаємо, бюджет проєкту становить 793 тис. євро, 493 тис. євро – кошти міста та 300 тис. євро – грантові кошти проєкту. Грантові кошти вже надійшли в обсязі 90% від усієї суми, інші 10% німецька сторона надасть після фінансового аудиту використаних коштів.
За результатами реалізації очікується зменшення споживання енергетичних ресурсів будівлею пологового на 32,9%, що дозволить щорічно економити з міського бюджету майже 1 млн грн. Також проєкт матиме соціальний ефект – створення максимально комфортних умов перебування у закладі для вагітних жінок, породіль і новонароджених дітей.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.