Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 03:24:37

За три місяці цього року на Чернігівщині зафіксовано майже 400 порушень правил рибальства

30.04.2020   09:50Агенцiя

Стан промислового лову риби у водоймах області, а також проведені заходи щодо захисту та збереження водних біоресурсів обговорили 29 квітня в облдержадміністрації. Нараду провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Так, на стан популяції водних біоресурсів негативно впливає низка факторів. Зокрема, бездощів’я восени минулого року та навесні поточного, безсніжна зима. У результаті — відсутність паводків, що мали б сприяти нормальному відтворенню більшості видів риби.

Ще один фактор — невідповідність обсягів вилову та відтворення водних біоресурсів: користувачі заселяють водойми одними видами водних біоресурсів, а отримують ліміти на вилучення зовсім інших (ліміти та визначення прогнозу допустимого вилову для нашої області здійснює Інститут рибного господарства НААН України на підставі наукового обґрунтування).

Також, попри діючі заборони («сезон тиші», весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів, карантинні обмеження у зв’язку із поширенням захворювання на COVID-19 тощо), в області фіксуються непоодинокі факти браконьєрства.

Як повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, лише за перший квартал цього року викрито 389 порушень правил рибальства, серед яких — лов риби забороненими знаряддями, незаконний продаж водних біоресурсів, зберігання та збут заборонених знарядь лову. На порушників накладено штрафи на понад 40 тисяч гривень. Збитки сягають майже 90 тисяч. Вилучено 617 заборонених знарядь лову, півтори тисячі кілограмів водних біоресурсів. У результаті маємо 8 кримінальних справ.

До слова, у 2019 році зафіксовано майже 1,6 тисячі порушень правил рибальства, накладено штрафів на загальну суму 213 тисяч гривень.

Варто зазначити, що за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в рибоохоронному патрулі працює всього 15 інспекторів. Навантаження на одну особу — майже 600 кілометрів річок (2,8 тисячі гектарів водоймищ). Фізично охопити перевірками всю територію просто неможливо. До того ж, не вистачає плав- та інших спецзасобів (квадрокоптерів, тепловізорів) для їх здійснення.

Крім того, проведення перевірок ускладнює й те, що державні інспектори рибоохорони не мають права складати адмінматеріали за порушення правил рибальства на територіях природно-заповідного фонду.

Контроль за ситуацією стосовно браконьєрського вилову риби (зокрема, на територіях природно-заповідного фонду) та охорону водних біоресурсів в області також здійснює екоінспекція. Втім, фахівців тут ще менше, ніж в рибоохороні.

Щодо промислового вилову: на Чернігівщині його здійснюють 7 користувачів, які щороку в середньому вилучають 56 тонн водних біоресурсів. Щоб поновити рибні запаси, вони вселяють короп, товстолоб (щороку 3-4 тисячі екземплярів). Цьогоріч проводили роботи зі встановлення штучних нерестовищ.

У ході наради обговорили й торгівлю рибою. Цей процес контролюється Головним управлінням Держпродспоживслужби в області.

— Захист та збереження водних біоресурсів — справа не тільки контролюючих служб та правоохоронців. До цієї роботи мають активно долучатися громадськість та місцева влада, науковці, екологи. Щоб докорінно змінити ситуацію з обмілінням і низькими запасами водних біоресурсів у водоймах не лише Чернігівщини, потрібні загальнодержавний підхід і законодавчі зміни. Для цього будемо готувати відповідні звернення до Кабміну з чіткими пропозиціями кожної зі сторін, — зазначив Олександр Савченко.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини