Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 18:31:40

За три місяці цього року на Чернігівщині зафіксовано майже 400 порушень правил рибальства

30.04.2020   09:50Агенцiя

Стан промислового лову риби у водоймах області, а також проведені заходи щодо захисту та збереження водних біоресурсів обговорили 29 квітня в облдержадміністрації. Нараду провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Так, на стан популяції водних біоресурсів негативно впливає низка факторів. Зокрема, бездощів’я восени минулого року та навесні поточного, безсніжна зима. У результаті — відсутність паводків, що мали б сприяти нормальному відтворенню більшості видів риби.

Ще один фактор — невідповідність обсягів вилову та відтворення водних біоресурсів: користувачі заселяють водойми одними видами водних біоресурсів, а отримують ліміти на вилучення зовсім інших (ліміти та визначення прогнозу допустимого вилову для нашої області здійснює Інститут рибного господарства НААН України на підставі наукового обґрунтування).

Також, попри діючі заборони («сезон тиші», весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів, карантинні обмеження у зв’язку із поширенням захворювання на COVID-19 тощо), в області фіксуються непоодинокі факти браконьєрства.

Як повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, лише за перший квартал цього року викрито 389 порушень правил рибальства, серед яких — лов риби забороненими знаряддями, незаконний продаж водних біоресурсів, зберігання та збут заборонених знарядь лову. На порушників накладено штрафи на понад 40 тисяч гривень. Збитки сягають майже 90 тисяч. Вилучено 617 заборонених знарядь лову, півтори тисячі кілограмів водних біоресурсів. У результаті маємо 8 кримінальних справ.

До слова, у 2019 році зафіксовано майже 1,6 тисячі порушень правил рибальства, накладено штрафів на загальну суму 213 тисяч гривень.

Варто зазначити, що за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в рибоохоронному патрулі працює всього 15 інспекторів. Навантаження на одну особу — майже 600 кілометрів річок (2,8 тисячі гектарів водоймищ). Фізично охопити перевірками всю територію просто неможливо. До того ж, не вистачає плав- та інших спецзасобів (квадрокоптерів, тепловізорів) для їх здійснення.

Крім того, проведення перевірок ускладнює й те, що державні інспектори рибоохорони не мають права складати адмінматеріали за порушення правил рибальства на територіях природно-заповідного фонду.

Контроль за ситуацією стосовно браконьєрського вилову риби (зокрема, на територіях природно-заповідного фонду) та охорону водних біоресурсів в області також здійснює екоінспекція. Втім, фахівців тут ще менше, ніж в рибоохороні.

Щодо промислового вилову: на Чернігівщині його здійснюють 7 користувачів, які щороку в середньому вилучають 56 тонн водних біоресурсів. Щоб поновити рибні запаси, вони вселяють короп, товстолоб (щороку 3-4 тисячі екземплярів). Цьогоріч проводили роботи зі встановлення штучних нерестовищ.

У ході наради обговорили й торгівлю рибою. Цей процес контролюється Головним управлінням Держпродспоживслужби в області.

— Захист та збереження водних біоресурсів — справа не тільки контролюючих служб та правоохоронців. До цієї роботи мають активно долучатися громадськість та місцева влада, науковці, екологи. Щоб докорінно змінити ситуацію з обмілінням і низькими запасами водних біоресурсів у водоймах не лише Чернігівщини, потрібні загальнодержавний підхід і законодавчі зміни. Для цього будемо готувати відповідні звернення до Кабміну з чіткими пропозиціями кожної зі сторін, — зазначив Олександр Савченко.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.