Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 січня, 19:27:51

Чернігівський міський голова закликав утриматися від масових відвідувань під час поминальних днів на всіх кладовищах міста

23.04.2020   13:54Агенцiя

Владислав Атрошенко ще раз закликав чернігівців залишатися в поминальні дні вдома. Це стало ще актуальнішим з огляду на те, що вчора в Чернігові з’явилася перша пацієнтка з захворюванням на COVID-19.

- Дива не відбулося. Ми трималися порівняно довго – але, на жаль, потихеньку це нещастя прийшло й до нас. Це ще раз підкреслює необхідність берегтися, дотримуватися всіх санітарних норм. Ї ще раз хочу наголосити: шановні чернігівці, на поминальні дні посидьте, будь ласка, дома. Береженого Бог береже. Хай трошки розвидниться ця ситуація з корона вірусом. А душі всіх наших рідних і близьких, які поховані, я думаю, будуть бачити, з якої причини ми не прийшли. Прийдемо пізніше. Буде набагато гірше, якщо внаслідок масових походів на поминальні дні ми до наших рідних там на кладовищах зараз і приєднаємося, - звернувся чернігівський міський голова до всіх жителів міста на засіданні виконкому міської ради 23 квітня.

Він нагадав, що сьогодні в Україні рекордна кількість зафіксованих хворих – 578 за останню добу. І загальна кількість їх вже перевищила 7 тисяч. І цей ріст є надзвичайно загрозливим.

Про поточну ситуацію  з захворюванням на COVID-19 у Чернігові на засіданні доповів керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар:

- Вчора у Чернігові з’явилася перша пацієнтка з захворюванням на COVID-19. Це мешканка Чернігова 56 років. Імовірно, що зараження відбулося від чоловіка, який прибув з Росії, де знаходився на заробітках. Чоловіку проведений експрес-тест і результат негативний, але сьогодні очікуємо результат ПЛР-тесту, який має дати більш об’єктивну інформацію. На сьогодні стан жінки середньої важкості. У неї температура на субфебрильних цифрах 37,2-37,6. Є певні респіраторні прояви цього захворювання, але вона стабільна, сатурацію підтримує самостійно до нормальних показників. Але в неї є ускладнення у вигляді хвороби серцево-судинної системи, тому жінка належить до групи ризику. Відповідне лікування вона отримує, усім необхідним забезпечена. Тому будемо сподіватися на краще. Що стосується кола контактних осіб: з чоловіком вони мешкали тільки удвох, але проводиться робота щодо встановлення можливого кола контактних осіб. Зроблена дезинфекція в під’їзді де знаходиться квартира родини. Усі заходи, які передбачені законодавством у цьому питанні, проводилися і проводяться, - проінформував він.

Щодо кола контактних осіб хворого з Михайло-Коцюбинського, який був у Чернігові в якості підсудного, Владислав Кухар додав наступне. На сьогодні всі результати ПЛР-тестів, які були проведені працівникам поліції, негативні. Результати працівників суду і прокуратури очікуються сьогодні.

Чернігівський міський голова наголосив,  що ми ще не розуміємо кола контактних осіб хворого з Михайло-Коцюбинського – скільки чернігівців він встиг, можливо, заразити. На сьогодні ми ще не все розуміємо щодо чоловіка, який приїхав з Росії і ймовірно заразив на COVID-19 дружину. А саме - що з ним самим, з ким він контактував. Тому може так статися, що через день-два з’ясується: хворий в нас не один, а їх 10-15. Це реалії, які сьогодні є.

- Тому ще раз прошу: давайте діяти відповідально. Ми терпіли вже так довго, і це треба не змарнувати.  Я прошу утриматися від масових відвідувань під час поминальних днів на всіх кладовищах міста, - наголосив мер.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.

Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09

Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини