Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила додаткові заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції
Аби попередити зростання рівня захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у період Великодніх свят та поминальних днів, на порядок денний комісії було винесено питання додаткових заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції та карантинні обмеження на території області.
Як повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Подорван, в області попередньо визначено 4 об'єкти, які можуть бути використані для тимчасової обсервації людей. Це санаторії «Зелений Гай» та «Пролісок» і два медичні заклади: обласний центр радіаційного захисту населення та обласний госпіталь ветеранів війни. Проте перевірка цих об'єктів, здійснена Держпродспоживслужбою та лабораторним центром, встановила їхню не відповідність вимогам Тимчасових рекомендацій щодо облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв'язку з поширенням хвороби COVID-19. Також власники приватних готелів категорично відмовилися від використання закладів для обсервації (ізоляції) осіб, оскільки у готелях неможливо забезпечити відповідний медичний нагляд та дотримання Тимчасових рекомендацій.
Тож ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації доручено провести додаткові перевірки спеціалізованих закладів придатних для обсервації. Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації визначено опрацювати розрахунки витрат для проведення робіт із облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби.
За підсумками засідання намічені такі подальші кроки на шляху протидії поширенню коронавірусної інфекції:
- Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам Ніжинської, Новгород-Сіверської, Прилуцької та Чернігівської міських рад, сільським, селищним, міським радам об'єднаних територіальних громад рекомендовано запровадити додаткові обмежувальні заходи щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів; організувати контроль за виконанням постанови Головного Державного санітарного лікаря; вжити заходів щодо обмеження відвідування кладовищ під час поминальних днів.
- Рекомендовано встановлення контрольно-пропускного пункту на ділянці дороги Р-65 на в'їзді на територію області.
Серед іншого Службі автомобільних доріг в області доручено встановити знаки щодо зміни дорожнього руху в місці розташування контрольно-пропускного пункту.
Наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо додаткових обмежень під час Великодніх свят та поминальних днів тощо.
Під час наради висловлено сподівання, що додаткові заходи дозволять вчасно надавати допомогу людям, хворим на COVID-19, проводити тестування медпрацівників, які безпосередньо контактували з хворим, забезпечити контроль за станом здоров'я осіб, які перетинають межі область, відслідковувати дотримання громадянами з груп ризику режиму самоізоляції або обсервації, а із середини травня-зменшити рівень захворюваності та поступове зняття карантину і відновлення звичного режиму роботи закладів, установ, підприємств та організацій.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.