Захисними костюмами чернігівські лікарі, які працюватимуть з COVID-19, будуть забезпечені
Захисними костюмами чернігівські лікарі, які працюватимуть з COVID-19, будуть забезпечені. У Чернігові питання захисних комбінезонів і взагалі захисного медичного одягу належить до тих, які вирішити, на щастя, вдалося.
Як мінімум, два чернігівські підприємства займаються їх пошиттям. Загалом місто вже замовило і лікарня отримала від них більше 1000 комбінезонів. Якщо до перших отриманих моделей були зауваження лікарів (пришита до каптура лицьова маска, запотіває щиток тощо), то в наступних цих недоліків вже нема. З обома виробниками є домовленість про те, що в разі потреби вони швидко пошиють додатково ще стільки комбінезонів, скільки наше місто замовить. Вартість костюмів порівняно невелика (260 грн одноразові і 490 грн багаторазові), тож потрібні кошти місто в резерві має.
На цьому наголосив під час засідання виконкому міської ради чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Принагідно він подякував фонду Петра Порошенка за надання чернігівським лікарям додаткової допомоги у вигляді ще 1100 комбінезонів, більше 500 з яких вже прибули.
Разом з тим, міський голова звернувся до всіх потенційних благодійників з проханням не створювати ажіотажу навколо саме засобів захисту, адже придбати їх місто в змозі. Натомість бізнес, який має бажання і можливість допомогти Чернігову у разі епідемії врятувати якомога більше життів, Владислав Атрошенко попросив допомагати в тих позиціях, з якими Чернігову самостійно впоратися сьогодні не під силу. Мова передусім про апарати ШВЛ, придбати які, навіть маючи гроші, зараз дуже проблематично.
- Можливо, в бізнесу більше буде можливості і він більш повороткий у цьому плані, - вважає міський голова.
Одночасно керівництво нашого міста і профільне управління звертаються з проханням посприяти в закупівлі апаратів до МОЗ та в усі інші державні інстанції, а також шукають такі пропозиції самостійно. Бажана розрахункова кількість апаратів ШВЛ для Чернігова – порядку 50, зараз є 34.
Також потрібна допомога у придбанні ліків, передбачених нещодавно затвердженим в Україні протоколом для лікування COVID-19. Знайти і придбати препарат «Плаквеніл» поки що не вдається.
Разом з тим, міський голова зазначив, що кошти, які необхідні для організації в Чернігові протидії COVID-19, місто знайде за будь-яких обставин. Якщо не вистачатиме – їх «знімуть» з інших напрямків витрат. За попередніми розрахунками, на суто медичні потреби (дооснащення апаратурою, підвищена оплата праці лікарів, які контактуватимуть з цими хворими) потреба у бюджетних коштах на перші два місяці становитиме до 30 млн грн. Така сума є посильною. Загалом втрати міського бюджету у зв’язку з цією епідемією прогнозуються набагато більші – у т. ч. недоотримання більше 100 млн податків. На цю суму зменшать і витрати, але не за рахунок медицини.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Новий керівник — нові горизонти: у Прилуцькому технічному фаховому коледжі відбулися кадрові зміни 14:09
Озирнутися назад - може бути лячно. Кожного дня ми випробовуємо силу власних кроків, адже рух вперед завжди вимагає сміливості.
Від металевих контейнерів до дерев’яних навісів: у Чернігові демонтують ще 34 незаконні тимчасові об’єкти 13:48
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 листопада надав дозвіл на демонтаж 34 незаконно встановлених тимчасових об’єктів на території міста.
Чернігівські дзюдоїсти вибороли п’ять нагород на чемпіонаті України серед молодших кадетів 13:25
У період з 17 до 19 листопада в місті Ужгород відбувся чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 17 років.
До Чернігова доставлено нову партію гуманітарної допомоги з Лаппеенранти 12:43
20 листопада до Чернігова прибула чергова партія гуманітарної допомоги від міста-побратима Лаппеенранта.
На Новгород-Сіверщині поліцейські вилучили у чоловіка незаконну зброю та боєприпаси 12:21
Співробітники Новгород-Сіверського районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 40-річного мешканця громади виявили гранату, вибухову речовину, боєприпаси та шість нелегальних гладкоствольних рушниць.