Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 грудня, 03:07:45

Функціонування медичних закладів області в нових умовах фінансування

11.04.2020   10:30Агенцiя

На цю тему в обласній раді говорили представники влади та професійної медичної спільноти Чернігівщини.

Як відомо, з 1 квітня 2020 року медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейшли на нову модель фінансування: від утримання закладів до закупівлі послуг Національною службою здоров'я України згідно з укладеними договорами. Однак не всі медичні установи зможуть перейти на договірні відносини з Національною службою здоров'я України, адже пакетом медичних гарантій не передбачено оплату послуг, котрі надаються окремими обласними медичними установами.

Тому основною метою наради було визначення фахового бачення існуючих проблем та напрацювання пропозицій для вироблення оптимальної моделі функціонування медичної галузі з урахуванням специфіки регіону.

Нарада проходила під керівництвом заступника голови обласної ради Арсена Дідура. Участь в обговоренні також узяли директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко, начальник управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун, депутат обласної ради Іван Якуб, голова Чернігівського обкому профспілки працівників охорони здоров'я України Павло Потапко та представники медичних закладів області.

У ході наради присутні окреслили ряд проблемних питань, які виникають в ході реформування закладів охорони здоров'я. Серед основних – повна відсутність фінансування комунальних послуг, харчування та так званих «готельних послуг», недостатнє фінансування заробітної плати та дефіцит кадрів, невизначеність джерел утримання таких установ, як дитячі санаторії, лікувально-фізкультурні диспансери і медико-генетичні консультації, необґрунтовано низькі тарифи на надання психіатричної та фтизіатричної допомоги та відсутність стаціонарного лікування за цими напрямами.

Підбиваючи підсумки наради, Арсен Дідур зазначив, що зміни в системі охорони здоров'я тривають і вони незворотні. Те, наскільки швидко увійдуть у реформу та надаватимуть якісні послуги пацієнтам спеціалізовані заклади, залежить від місцевої влади, завдання якої, зокрема, зробити лікарні привабливими і для пацієнтів, і для медиків. Наразі запропоновано створити робочу групу для опрацювання пропозицій, підготовки відповідних звернень та розробки відповідних рекомендацій.

Наступну зустріч заплановано провести за два тижні для подальшої роботи над визначенням шляхів оптимізації надання послуг у сфері охорони здоров'я регіону.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини