Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 09:37:55

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

10.04.2020   09:01Агенцiя

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Як попередити виникнення пожеж, що не лише шкодять довкіллю й здоров’ю людей, а й призводять до значних матеріальних збитків, говорили під час брифінгу в ОДА.

За словами начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіона Лігуна, найбільше виникло загорянь сухої рослинності та сміття на відкритих територіях — 730. Ще сталося 5 загорянь покладів торфу та 8 пожеж у лісах. Зокрема, від учора триває ліквідація масштабної пожежі в лісі біля села Сорокошичі Козелецького району на площі близько 140 гектарів.

Представник ДСНС області від усіх рятувальників звернувся до населення із закликом не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття. У разі займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – негайно телефонувати за номером «101».

Бути свідомими і відповідальними, дотримуватися правил поведінки в екосистемах закликав і в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Василь Новак. Він нагадав про наслідки пожеж і для природи, і для людини.

Так, пожежі, зокрема, призводять до помітного зниження родючості ґрунту: у вогні вигорають рослинні залишки, гине вся корисна мікрофлора, в тому числі і та, що допомагає рослинам протистояти хворобам. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а в деяких випадках — значно довше.

При згоранні рослинних залишків у повітря виділяють шкідливі для здоров’я людини сполуки, що можуть викликати низку захворювань, у тому числі і ракових.

Учасники заходу наголосили про адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сухої рослинності та спалювання сміття.

Про розміри штрафів нагадав начальник відділу екологічного нагляду поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в області Олег Федоренко.

За порушення вимог пожежної безпеки у лісах громадяни мають сплатити до 850 гривень, посадові особи — до 1020 гривень.

Карається штрафами і порушення вимог поводження з відходами: для громадян — до 1360 гривень, посадових осіб — до 1700 гривень.

За випалювання будь-якої рослинності та її залишків особа має сплатити штраф від 170 до 340 гривень. Якщо порушником є посадова особа — від 850 до 1190 гривень.

Олег Федоренко зазначив, що цьогоріч Держекоінспекцією в області за самовільне випалювання сухої рослинності до відповідальності притягнуто 17 осіб, накладено штрафів майже на шість тисяч гривень. Такі незначні розміри штрафів не зупиняють паліїв, яких до того ж дуже важко визначити.

Загальна ситуація може змінитися після посилення відповідальності за неправомірні дії. Відповідний законопроєкт уже підтримав Уряд на засіданні 8 квітня.

Так, передбачається збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Штраф складатиме для громадян від 850 до 6120 гривень, для посадових осіб – від 2040 до 17000 гривень.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, максимальний штраф має збільшитися для громадян – до 17000 гривень, для посадових осіб – до 25500 гривень.

Спікери наголосили: головна причина пожеж — людський фактор. Тож дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.

Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації 08:17

Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності».

26 квітня: цей день в Україні і світі

26 квітня: цей день в Україні і світі 08:13

ДЕНЬ 793 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 793 RUSSIAN AGRESSION

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.