Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 03:32:10

Владислав Атрошенко зустрівся з лікарями міської лікарні №2

25.03.2020   09:01Агенцiя

24 березня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко разом з начальником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем зустрілися з лікарями міської лікарні №2 та обговорили питання щодо організації роботи медичного персоналу, який контактуватиме з хворими на коронавірус.

Зустріч пройшла в активному діалозі лікарів з міським головою. Владислав Атрошенко запевнив: усе що в силах міської влади - буде зроблено. "Ставте задачі будемо виконувати", - підкреслив він.

Міський голова наголосив, що наразі пріоритетними завданням для нього як очільника міста є вирішення питання закупівлі медичного обладнання, засобів захисту, харчування медичних працівників. Місто готує умови для того, щоби в разі появи великої кількості хворих з цією інфекцією медпрацівники, які з ними контактують, могли би не ходити додому, а проживати в окремому приміщенні на території лікарні. Тому буде організовуватися також догляд за дітьми тих медиків, які не мають з ким їх залишити на період, поки самі вони будуть задіяні у лікуванні інфекційних хворих.

Щодо заробітних плат Владислав Атрошенко зазначив: медичний персонал інфекційного відділення, який контактуватиме з хворими на коронавірус, буде отримувати надбавки з коштів міського бюджету. Суми такі: зарплата лікаря буде 16 тис. грн на місяць, медсестри - 14 і молодшої медсестри - 12 тис. грн "на руки".

Щодо обладнання - місто готове його закупати і шукає надійні пропозиції. Принагідно мер запропонував медикам повідомляти, якщо вони знають де можна придбати той чи інший необхідний їм апарат - місто намагатиметься здійснити закупівлю.

У розмові також прозвучало, що наразі в інфекційному відділенні лікарні є вже 32 апарати ШВЛ, з яких три придбані за кошти бюджету Чернігова щойно. Також вже завезені 460 захисних костюмів і решта дошивається на чернігівському підприємстві. Закуплена певна кількість медикаментів і деззасобів. Цього має вистачити на перший час. Разом з тим, яка і наскільки тривала буде фактична потреба - невідомо. Загалом місто вже спрямувало на підсилення лікарні в готовності до допомоги хворим з коронавірусною інфекцією більше 4 мільйонів гривень, зазначив міський голова. Також, за інформацією медиків, на відкритому лікарнею благодійному рахунку сьогодні на 10 годину ранку було вже зібрано 319 тисяч гривень. "На жаль, це у 100 разів менше ніж буде потрібно", - зауважив мер. - "Але будемо робити все щоби кошти знаходити, як з бюджету так і від бізнесу".

Також місто в питаннях допомоги медикам збирається тісно співпрацювати з волонтерами та підприємствами, які готові надавати різні види допомоги (харчування, перевезення, доставка тощо). Для додаткової координації створять чат, у якому медпрацівники з обсервації зможуть писати про свої потреби та побажання - щоб якнайшвидше знаходилися люди, готові їх виконати і так посильно допомогти. Принагідно лікарі підтвердили, що в ці вихідні в Чернігові кількох із них, що запізнилися на спеціальний автобус, таксі довезло безкоштовно.

Також у ході обговорень лікарі висловили свою думку стосовно наявних тестів. Вони підтвердили вже широко відомі громадськості завдяки інтернету зауваження до експрес-тестів. Разом з тим, переважна думка - що це перший крок і набагато краще ніж повна відсутність цих засобів. Як ми вже повідомляли, в ніч на сьогодні в Чернігів перші тести для визначення коронавірусу прибули (це організована державою їх поставка з Китаю). У результаті їх розподілу тепер Чернігів має 50 тестів більш високого класу і 1200 експрес-тестів, які у разі потреби будуть задіяні. Окрім того, в обласному лабораторному центрі МОЗ завдяки внескам клькох підприємств і бізнесменів області з'явився діагностичний апарат, який дозволить робити високоточні дослідження на корнавірус. Поки що він - один на всю область.

Ще одним обговореним питанням стало узгодження того, що потрібно діяти на упередження і вже готувати додаткові приміщення на випадок значного напливу хворих. Попередньо визначено, що резервною на такий випадок буде третя міська лікарня, всіх пацієнтів з якої можливо в короткі строки перевести в лікарню №2 або на амбулаторне лікування. Міський голова дав доручення готувати хоча б частину цих приміщень заздалегідь, тобто розпочинати вже зараз.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини