Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 12:04:06

Третина злочинів на Чернігівщині розкривається за допомогою камер відеоспостереження

20.03.2020   08:40Агенцiя

Обласна система відеоспостереження «Мережа безпеки» допомагає поліцейським ефективніше розкривати різноманітні злочини. Перш за все — такі, що скоєні з використанням автотранспорту.

Питання про необхідність встановлення камер на території області постало ще в 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін. Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери.

Апаратні комплекти відеонагляду монтували за таким пріоритетом:
    стратегічні перехрестя;
    в’їзди та виїзди з населених пунктів;
    місця значного скупчення людей;
    місця проведення масових заходів.

З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини першою в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу безпеки» у рамках області.

У Чернігові зосереджена система відеоспостереження «Безпечне місто», яка інтегрована в загальнообласну систему «Мережа безпеки».

Вимоги до камер особливі – вони повинні підтримувати функцію розпізнавання номерних знаків. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.

Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» щодня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.

30% злочинів розкривається за допомогою системи відеоспостереження. Вона допомагає розкривати «вуличні» злочини, ДТП або якщо потенційні злочинці могли потрапити в поле зору відеокамери. Наприклад, встановити хто причетний до крадіжки чи вирахувати на якому автомобілі й куди рухалися підозрювані.

Станом на кінець минулого місяця, загалом по області до «Мережі Безпеки» під’єднано 628 камер. У Чернігові працюють 272 відеокамери. Близько третини з них розпізнають номерні знаки. Цифри щомісяця змінюються, адже постійно з’являються нові камери. Так, нещодавно в Прилуках поліцейські обговорили необхідність розширення вже наявного у місті комплексу камер відеоспостереження.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП "Чернігівська обласна лікарня" 11:55

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради за період з 01.01.2016 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,0 млн грн.

За загиблих у травні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у травні Захисників України помолилися у Чернігові 11:48

4 червня в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові відповідно вимог карантину проведено панахиду за усіма воїнами, які в травні 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Заробітна плата та її виплата в м.Чернігові. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в м.Чернігові. ДОВІДКА 11:22

У I кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому майже 73 тис. штатних працівників.

Водії без роботи не залишаться

Водії без роботи не залишаться 11:12

Водій автотранспортних засобів — це фахівець, який професійно управляє легковими або вантажними автомобілями всіх типів і марок, а також машинами спеціального призначення. Професія ця чи не найпоширеніша. Людина, яка вміє справно тримати кермо й без аварій долати короткі й довгі відстані, потрібна як для перевезення людей, так і доставки вантажів.

У Чернігові демонтують ще дев’ять незаконних кіосків

У Чернігові демонтують ще дев’ять незаконних кіосків 11:07

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 4 червня надав дозвіл на демонтаж дев’яти об’єктів, які використовуються наразі без законних підстав.