Третина злочинів на Чернігівщині розкривається за допомогою камер відеоспостереження
Обласна система відеоспостереження «Мережа безпеки» допомагає поліцейським ефективніше розкривати різноманітні злочини. Перш за все — такі, що скоєні з використанням автотранспорту.

Питання про необхідність встановлення камер на території області постало ще в 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін. Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери.
Апаратні комплекти відеонагляду монтували за таким пріоритетом:
стратегічні перехрестя;
в’їзди та виїзди з населених пунктів;
місця значного скупчення людей;
місця проведення масових заходів.
З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини першою в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу безпеки» у рамках області.
У Чернігові зосереджена система відеоспостереження «Безпечне місто», яка інтегрована в загальнообласну систему «Мережа безпеки».
Вимоги до камер особливі – вони повинні підтримувати функцію розпізнавання номерних знаків. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.
Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» щодня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.
30% злочинів розкривається за допомогою системи відеоспостереження. Вона допомагає розкривати «вуличні» злочини, ДТП або якщо потенційні злочинці могли потрапити в поле зору відеокамери. Наприклад, встановити хто причетний до крадіжки чи вирахувати на якому автомобілі й куди рухалися підозрювані.
Станом на кінець минулого місяця, загалом по області до «Мережі Безпеки» під’єднано 628 камер. У Чернігові працюють 272 відеокамери. Близько третини з них розпізнають номерні знаки. Цифри щомісяця змінюються, адже постійно з’являються нові камери. Так, нещодавно в Прилуках поліцейські обговорили необхідність розширення вже наявного у місті комплексу камер відеоспостереження.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.