Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 червня, 06:44:05

Відзначили День українського добровольця

14.03.2020   13:41Агенцiя

На знак шани до українських патріотів, які добровільно вирушили в зону воєнного конфлікту, 14 березня в Україні щороку відзначають День українського добровольця.

Серед перших бійців батальйону були і наші земляки-добровольці з Чернігова: учасник Революції Гідності, бойових дій в зоні АТО/ООС, нині військовослужбовець ЗСУ, старший солдат Ігор Сергусь та його друг — солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.

Сьогодні в обласному центрі відбувався меморіальний захід, присвячений всім героям-захисникам, чия мужність, відданість Україні та військовій присязі навічно закарбовані в нашій пам’яті.

Для вшанування пам’яті полеглих бійців біля меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та героям Небесної Сотні зібралися добровольці, ветерани та військовослужбовці, представники родин загиблих, працівники державних установ, члени релігійних та громадських організацій. Серед учасників заходу — заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник голови — керуючий справами виконкому Чернігівської міської ради Сергій Фесенко.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх, хто загинув під час Революції Гідності та при виконанні військового обов’язку в зоні АТО/ООС на сході України. Духовий оркестр обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм виконав Державний Гімн України, а військова салютна група військовослужбовців ОК «Північ» здійснили військовий салют.

Як відомо, березень 2014 року трагічно увійшов в новітню історію України. Тоді, 14 березня, більше п’яти сотень бійців Самооборони Майдану, бажаючи захистити свою державу, прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях Першого добровольчого батальйону. Згодом був сформований Перший батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького. Серед перших бійців батальйону - і наші земляки - добровольці з Чернігова: учасник Революції Гідності, учасник бойових дій в зоні АТО/ООС, нині - військовослужбовець ЗСУ, старший солдат Ігор Сергусь та його друг - солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.

За покликом серця на захист України добровольцями пішло багато представників Чернігівщини. Вони виконували свій військовий обов’язок, зокрема, у складі Національної гвардії України та Збройних сил України.

За проявлену мужність та відданість військовій присязі герої-добровольці відзначені високими державними нагородами, відзнаками Президента України, орденами «За мужність», «Богдана Хмельницького», «Золота Зірка» з присвоєнням звання «Герой України», а також народними нагородами – орденами «Лицарський хрест добровольця» та «Народний Герой України».

Наразі вже 181 герой з Чернігівщини віддав своє життя під час подій Революції Гідності та російсько-української війни на сході України.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56

У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48

Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:39

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03

У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини