Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 06:48:46

У Чернігові 11 комунальних підприємств міської ради є прибутковими

11.03.2020   09:32Агенцiя

У Чернігові працює 29 комунальних підприємств, з яких 10 є некомерційними (це заклади охорони здоров’я і 1 заклад спорту).

Доходи комерційних комунальних підприємств (без урахування зносу житлового фонду ЖЕКів та курсових різниць КП «Чернігівводоканал») склали у 2019 році сумарно 953 млн грн без ПДВ. З них 278,2 млн грн (майже 30%) – кошти з міського бюджету. Доходи некомерційних – 566 млн грн без ПДВ, у тому числі 148 млн грн (26%) – з міського бюджету. Такі цифри були названі у звіті Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради на розширеній міській нараді сьогодні, 10 березня.

За словами заступниці начальника управління Віталії Ярещенко, у структурі операційних витрат комунальних підприємств найбільшу вагу займають витрати на оплату праці з єдиним соціальним внеском.

У некомерційних підприємств ці витрати складають 75% від сукупних витрат, проте рівень середньої заробітної плати нижчий, ніж в середньому по місту.

У комерційних комунальних підприємств рівень середньої заробітної плати залежить від галузі діяльності та структурного складу персоналу. Найнижчі зарплати у підприємств культури, а також у КП «Шкільне» та «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин».

Вимоги щодо забезпечення у 2020 році оплати праці на рівні не нижче 5500 грн комунальними підприємствами враховані.

За підсумками 2019 року прибутково спрацювало 11 комунальних підприємств. Зокрема, КП «Чернігівводоканал», ЖЕКи та КП «Будинок книги». Серед збиткових – 8 комунальних підприємств, діяльність яких пов’язана з утриманням міста або має соціальне навантаження. Це підприємства, доходи яких у значній мірі залежать від обсягів бюджетного фінансування.

Всього комунальними комерційними підприємствами у 2019 році сплачено 244 млн грн податків, зборів і обов’язкових платежів, що на 60 млн грн більше, ніж у 2018 році. Найбільші платники податків – «Чернігівводоканал», «АТП-2528», «ЧТУ».

Під час доповіді Віталія Ярещенко також зазначила, що наразі до повноважень органів місцевого самоврядування належить встановлення тарифів на послуги:
    поводження з відходами
    проїзд громадським транспортом
    паркування
    ритуальні послуги за мінімальним переліком
    постачання теплової енергії дрібними підприємствами, що не є ліцензіатами НКРЕКП.

Крім того, міськвиконком має встановлювати розмір внесків на обслуговування, встановлення і заміну вузлів комерційного обліку комунальних послуг. Теплопостачальні підприємства міста та КП «Чернігівводоканал» наразі здійснюють розрахунки цих внесків.

Абсолютну більшість тарифів для підприємств, що надають комунальні послуги в місті Чернігові, наразі встановлює НКРЕКП. Це тарифи на постачання теплової енергії та гарячої води, водопостачання і водовідведення, газ та електроенергію.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини