Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:10:12

У Прилуцькому, Ріпкинському та Козелецькому районах мають з’явитися 5 нових заказників

06.03.2020   12:32Агенцiя

Перспективи розвитку заповідної справи на Чернігівщині обговорила профільна робоча група на засіданні під керівництвом заступника голови Чернігівської ОДА Олександра Савченка.

Нині в області нараховується 669 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, загальна площа яких перевищує 262 тисячі гектарів (а це майже 8% від площі всієї області).

Олександр Савченко зазначив, що зараз активізується робота з розширення заповідної мережі місцевого значення, аби забезпечити збереження біорізноманіття в регіоні.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерини Сахневич, минулого року створені три нові об’єкти: два заказники місцевого значення — «Цикля» на Варвинщині (ботанічний, 49,6 гектара) та «Сосна» на Прилуччині (ландшафтний, 34,65 гектара), а також ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Мурав’ївський» у Новгород-Сіверському районі (більше тисячі гектарів).

На черговій сесії облради мають розглянути питання про створення ще п’яти нових заказників у Прилуцькому, Ріпкинському та Козелецькому районах, а також проєкт організації території парку «Міжрічинський» з оновленням зонування (заповідну зону парку збільшено із 3,4% до 7,4%).

Крім того, перспективними до заповідання визначені дві території, що є шляхами міграції диких птахів: «Коротченківські луки» (острів, утворений старим і новим руслом річки Десна, знаходиться на території Новгород-Сіверського району нашої області та Шосткинського Сумської) і «Долина річки Удай» (водно-болотні угіддя на територіях Чернігівської та Полтавської областей).

— Звичайно, маємо працювати над збільшенням площі природно-заповідного фонду. Проте, формуючи або створюючи нові об’єкти, потрібно привести до ладу наявні, а саме встановити межі та за потреби змінити статус у разі невідповідності існуючому, — зауважив заступник голови ОДА.

Санітарним станом заповідних об’єктів переймаються лісівники, адже природно-заповідний фонд займає 32% земель державних лісгоспів. Нагального вирішення потребують питання щодо території заповідних урочищ, які розташовані біля населених пунктів. Адже на їх територіях заборонена будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, у тому числі видалення сухостійних та аварійних дерев. Виходом із такої ситуації профільні фахівці вважають зміну їх статусу відповідно до чинного законодавства. Для цього необхідно залучати науковців для розроблення наукового обґрунтування щодо доцільності таких змін на відповідних територіях.

У ході засідання учасники робочої групи заслухали інформацію про діяльність Ічнянського національного природного парку та регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський».

Принагідно Олександр Савченко закликав присутніх взяти участь у всеукраїнській акції «Відновлюємо ліси разом», що відбудеться наприкінці березня.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини