Вшанували пам'ять героїв, загиблих у боях за незалежність України
У козацькому кафедральному соборі Святої Великомучениці Катерини Православної церкви України 5 березня проведено панахиду за усіма воїнами, які загинули в боях за незалежність України в лютому цього року.
Цим заходом в обласному центрі, як і в усій країні, почалося щомісячне вшанування пам’яті захисників України.
У церкві зібралися представники органів влади, родин загиблих героїв, ветеранських організацій, громадськість.
Волонтерка і журналістка, розпорядник заходу Тетяна Миргородська розповіла присутнім про героїв, які загинули минулого місяця:
Клавдію Ситник (Король) — медика із 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 33 роки. Уродженка Харківщини, село Зачепилівка. Загинула 1 лютого біля Новотошківського внаслідок осколкових та кульового поранень. Клавдія доставляла на позиції медикаменти і потрапила під обстріл. Залишилась донька, яку вона виховувала сама;
Максима Хітайлова — бійця із 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців, 22 роки. Уродженець Полтавщини, село Вирішальне. Максим загинув 18 лютого в бою за спостережний пункт «Баня» в районі Золотого внаслідок снайперського обстрілу. Його тіло опинилось у російських бойовиків і було передане бригаді 20 лютого. Цей бій став одним із найзапекліших за останні роки, з масштабним використанням артилерії та диверсійно-розвідувальної групи противника;
Дмитра Гриня — бійця із 58-ої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського, 27 років. Уродженець Сумщини, місто Шостка. Загинув 26 лютого внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої біля Майорська в районі Горлівки. Дмитро отримав множинні осколкові поранення і помер уже в лікарні;
Володимира Федченка — бійця із 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 46 років. Уродженець Луганщини, село Нещеретове. Загинув 27 лютого від снайперського обстрілу на позиції біля Новотошківського, Попаснянський район. У нього залишилися дружина і четверо дітей.
Керуючий Чернігівською Єпархією Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відправив поминальну панахиду за Клавдію, Максима, Дмитра, Володимира та всіх воїнів, які загинули в боях за незалежність України в російсько-українській війні.
Останні новини Чернігівщини
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33
Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».
Поліція Чернігівщини ліквідувала міжнародний канал торгівлі людьми 16:09
Поліцейські затримали 33-річну організаторку міжнародного каналу з вербування і переправлення молодих українок до країн Європи з метою їх сексуальної експлуатації.
Інна Афонченко виборола два «золота» на чемпіонаті України зі стрільби кульової 15:35
З 22 до 28 березня у Київ відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб із порушеннями слуху.